Huawei chcel vyvinúť elektromobil. Nakoniec však zmenil plány

Čínska Tesla nakoniec nebude.

0
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok

Automobilový priemysel mohol mať nového hráča. A nielen tak hocijakého. Huawei chcel vyvinúť vlastný elektromobil, ktorý by ponúkal po boku smartfónov. Plány sa však nakoniec tak trošku zmenili.

Gigant ešte koncom uplynulého roka presmeroval pozornosť na vývoj inteligentných technológií pre iných výrobcov automobilov. Súčasťou priemyslu sa síce stal, no len ako jeden z dodávateľov špeciálneho hardvéru a softvérových riešení. Trh je už vraj celkom preplnený.

Práve vďaka informačným a telekomunikačným technológiám z dielne Huawei dokážu iné značky zhotoviť elektromobily s umelou inteligenciou, dobrou špecifikáciou a moderným interiérom. Medzi jeho aktivity v automobilovom priemysle má patriť okrem iného aj poskytovanie veľmi sofistikovaných kokpitov vrátane kľúčových komponentov, ako sú elektromotory alebo batérie.

Vyplýva to z informácií, kde sa web GizmoChina odvoláva na jedného z rotujúcich predsedov čínskej firmy.

Rovnako treba poznamenať, že Huawei ešte v máji poodhalil inteligentnú sieť a niekoľko ďalších cloud služieb, ktoré majú výrobcom automobilov poskytnúť nový priestor pre inovácie. Čo sa týka inteligentnej siete, tak tá vraj umožní autám nadobudnúť prístup ku cloudu, kde sú k dispozícii dáta o neďalekých vozidlách, chodcoch alebo prekážkach.