Ilustračný obrázok

VIDEO Čína oslavovala: 1 001 dronov rozsvietilo nočnú oblohu

Od víťazstva Komunistickej strany Číny v občianskej vojne ubehlo 70 rokov, preto sa vedenie krajiny rozhodlo, že nočnú oblohu premení na veľký displej.

Čína má za sebou oslavy dôležitého výročia. Od víťazstva Komunistickej strany Číny v občianskej vojne ubehlo 70 rokov, preto sa vedenie krajiny rozhodlo, že nočnú oblohu premení na veľký displej.

Jedinečnú svetelnú šou zabezpečilo 1 001 dronov, ktoré vďaka špičkovej synchronizácii vytvárali objekty aj čísla. Stalo sa tak nad mestom Tiencin, informuje miestny web China Xinhua News.

Ako je príležitosť vidieť nižšie, šou na nočnej oblohe odštartoval rok 1949, kedy Komunistická strana Číny začala ovládať takmer celú ázijskú krajinu. V tom istom roku Mao Ce-tung oznámil vznik takzvanej Čínskej ľudovej republiky. K tomu došlo 1. októbra.

https://www.youtube.com/watch?v=L3DFFT2Ew5Q

Čínski komunisti sú pri kormidle až do dnešného dňa a vyzerá to tak, že skoro neodídu. Aj to prispelo k vzniku a následnej eskalácii obchodnej vojny so Spojenými štátmi americkými, ktoré podozrievajú firmu Huawei z tajného paktu s čínskymi informačnými službami.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Kvôli tomu bola výrobcovi spotrebnej elektroniky nedávno odopretá možnosť spolupracovať s americkými technologickými firmami, a to vrátane Google. Preto si nový smartfón Huawei Mate 30 Pro na Slovensku už nezaobstaráme. Keďže mu chýba plnohodnotný operačný systém Android, neponúka pre Európanov dôležité služby internetového giganta.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať