Facebook experimentuje s novým rozložením fotiek v zdieľaných príspevkoch

Sociálna sieť Facebook aktuálne testuje nový formát pre príspevky, v rámci ktorých užívatelia zdieľajú so svojimi priateľmi obľúbené fotografie.

Sociálna sieť Facebook aktuálne testuje nový formát pre príspevky, v rámci ktorých užívatelia zdieľajú so svojimi priateľmi obľúbené fotografie.

V súčasnosti môže užívateľ zdieľať svoje fotografie len v jednom formáte. Vyberie ich z galérie svojho smartfónu alebo počítača, poprípade pripojí text a klikne na tlačidlo Uverejniť.

Facebook teraz testuje nový formát, ktorý by užívateľom umožnil aplikovať na zdieľané fotografie jedno zo štyroch rozložení. V jednom štýle budú dve dominantné fotografie dopĺňať tri menšie. Zaujímavo vyzerá zdieľanie viacerých snímok vo formáte na výšku, či hlavná fotografia oddelená od ostatných informačný textom.

rozlozenie
Zdroj: Jane Manchun Wong

Vďaka novým formátom by mohli byť príspevky s fotografiami pre sledovateľov atraktívnejšie, čím by ich autor získal viac pozornosti a dôležitú interakciu. Facebook nový formát len testuje, čiže ho vo svojom Facebooku zatiaľ hľadať nemusíte.

Odhalila ho blogerka Jane Manchun Wong, ktorá pravidelne informuje o potenciálnych novinkách v populárnych službách a aplikáciách. Nedávno identifikovala nastavenie automatickej úpravy perspektívy v aplikácii Fotky Google alebo nové funkcie pre aplikáciu Spotify.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Aj keď sú avizované funkcie zaujímavé, ich finálne nasadenie bude v konečnom dôsledku závisieť od rozhodnutí osôb zodpovedných za vývoj. Často spomínaný tmavý režim užívateľského prostredia Facebook zatiaľ nenasadzuje. Prednosť dostal Instagram, ktorému rozhodne svedčí.