2 OLED displeje aj Snapdragon 855 Plus. Nubia Z20 nestojí ani 450 eur

Čína predstavila unikátny telefón s dvomi displejmi. Novinka sa volá Z20 a nesie značku nubia, ktorá patrí pod krídla spoločnosti ZTE.

Čínska spoločnosť predstavila unikátny mobilný telefón s dvomi displejmi. Jeden nájdeme na prednej, zatiaľ čo druhý pre zmenu na zadnej strane konštrukcie. Novinka sa volá Z20 a nesie značku nubia, ktorá patrí pod krídla spoločnosti ZTE.

Ako informuje GSMArena, ide o vlajkovú loď výrobcu, a to odráža i hardvérová výbava.

Okrem moderného high-end čipsetu Snapdragon 855 Plus sú v ponuke kvalitné fotoaparáty, kamera s 8K kapacitami (iba 15 fps) a AMOLED technológia. Na boku je navyše umiestnený biometrický snímač a ľavá aj pravá strana smartfónu reaguje na tlak, a to tak, že uskutoční vopred zadefinovanú akciu.

nubia Z20
nubia Z20

Nová nubia Z20 má na prednej strane 6,42″ displej, ktorý ponúka tú istú zobrazovaciu technológiu ako ten na zadnej. Úplne rovnaké však nie sú. Sekundárny dostal nižšie rozlíšenie (Full HD+ vs HD+) a trošku menšiu uhlopriečku, pretože tá v tomto prípade dosahuje iba 5,1″.

Bez selfie?

Ako je možné vidieť, smartfónu chýba selfie fotoaparát. Nič sa tu nevysúva a nič nie je skryté v displeji, pretože ani netreba. Chýbajúci hardvér totiž dokáže nahradiť hlavný fotoaparát. Kedže zadná časť konštrukcie nesie zobrazovací panel, uvidíme na ňom náhľad záberu. Stačí ho teda iba otočiť a môžeme veselo stláčať spúšť.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov
nubia Z20
nubia Z20

Hlavnú zostavu tvorí 48 Mpx snímač IMX 585 od Sony s klasickým objektívom a OIS, 16 Mpx snímač s ultra-širokouhlým objektívom a 8 Mpx snímač s teleobjektívom (3x optický zoom).

Čo sa týka zostávajúceho hardvéru, za zmienku tu stojí aj 8 GB operačná pamäť RAM, 512 GB úložisko (UFS 3.0), 4 000 mAh akumulátor a 27 W nabíjanie.

Cena a dostupnosť 

Najdostupnejšia verzia smarfónu nubia Z20 bude stáť necelých 500 dolárov, čiže ani nie 450 eur. Za najlepšie vybavený kúsok zaplatíme približne o 100 eur viac. Medzinárodná dostupnosť je hlásená na september. V Číne sa dočkajú už v polovici augusta.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať