Tile predstavil nové lokalizačné značky, ktoré ocení každý zábudlivec

Hľadali ste už vlastné kľúče alebo peňaženku?

1
Tile
Foto: Tile

Výrobca praktického príslušenstva Tile aktualizoval svoje portfólio produktov a predstavil rad nových lokalizačných značiek. Sú celkovo štyri a pomenované sú ako Sticker, Pro, Mate a Slim.

Značky majú podobu nálepky, príveskov na kľúče a plochého obdĺžnika s rozmerom platobnej karty. Presnú polohu značky, a teda aj predmetu, na ktorom sú umiestnené, užívateľ zistí pomocou smartfónu a spojenia cez technológiu Bluetooth.

Kto niekedy stratil kľúče alebo peňaženku vie, že nejde o nič príjemné. Vďaka príslušenstvu Tile môžu mať zábudlivci o problém menej. Tile Sticker je nálepkou, ako už napovedá názov.

Tile Sticker
Tile Sticker

Zariadenie je veľmi kompaktné a dá sa nalepiť prakticky na čokoľvek. Na akčnú kameru, obojok pre psa alebo pokojne na kolobežku. Pevné pripevnenie zabezpečí lepiaca vrstva z produkcie renomovaného výrobcu 3M. Tile Sticker je vodotesný a má dosah 45 metrov. Integrovaná batéria vystačí na tri roky používania.

Tile Mate je klasikou výrobcu. Stále relatívne kompaktná značka má v tele otvor, pomocou ktorého ju môžete zavesiť na krúžok od kľúčov. Bluetooth technológia má dosahovať až do vzdialenosti 61 metrov.

Tile Mate
Tile Mate

Pre náročnejších tu je o niečo väčší Tile Pro, ktorý zvládne lokalizáciu až do vzdialenosti 122 metrov. Zariadenia odolajú vode na základnej úrovni, no nie sú výsostne vodotesné ako Tile Sticker. Batéria vydrží jeden rok.

Tile Mate
Tile Mate

Posledným zástupcom vynoveného radu je Tile Slim. Je štíhly a veľký ako platobná karta. V peňaženke alebo v bočnom vrecku saka by zavadzať nemal. Hrubý je necelých 2,5 milimetra. Má dosah 61 metrov a jednoduchý reproduktor so zvýšenou hlasitosťou. Jednorazová integrovaná batéria vydrží tri roky.

Tile Slim
Tile Slim

Aké sú ceny za takýchto strážcov pokladov? Dva kusy Tile Sticker stoja 39,99 EUR. Jeden kus Tile Mate 24,99 EUR, Tile Pro 34,99 EUR a Tile Slim zase 29,99 EUR. Výrobca ponúka aj balíčky produktov, ktoré sú cenovo výhodnejšie.

TIP REDAKCIE
Xiaomi si robí srandu z Huawei P30 a jeho luxusného príslušenstva

Balíček štyroch kusov Tile Mate stojí 69,99 EUR namiesto necelých 100 EUR. Príslušenstvo nájdete v oficiálnom e-shope výrobcu. Funkcie a schopnosti značiek sa dajú ešte rozšíriť, a to v rámci predplatenej prémiovej služby.

Stojí 2,99 USD mesačne a zákazník získa 30-dňovú históriu záznamov o umiestnení, inteligentné upozornenia či neobmedzené zdieľanie značiek medzi priateľmi a rodinou.