Anonymous Slovakia: Nahrávku Gorily nám poslali prvým. Raketovým tempom ju vymazávali

Niekto sa snažil, aby záznam raketovým tempom zmizol.

3

Včerajší deň bol na Slovensku rušný. V noci z utorka na stredu sa na internete objavila nahrávka známej kauzy Gorila. Zisťovali sme, ako sa nahrávka dostala na internet, kto za tým stojí a čo sa dialo po jej zverejnení.

Včerajšie ráno sa všetky veľké vydavateľstvá a televízie začali venovať takmer 39 hodinovej nahrávke z kauzy Gorila. Bežní ľudia k nahrávke mali prístup vďaka webu, ku ktorému sa hlási slovenské „zastúpenie“ hackerskej skupiny Anonymous. TECHBYTE skupinu oslovil a pýtal sa na to, ako sa k nahrávke dostali a čo sa dialo krátko po jej zverejnení.

Dostali sme ju v predstihu, no krátkom

Anonymous mal kontaktovať anonymný zdroj cez falošný facebookový profil, ktorý hodinu od zaslania odkazu vymazali. Anonymous Slovakia sa domnieva, že im odkaz poslali v krátkom predstihu hlavne kvôli tomu, aby sa postarali o to, že z internetu nezmizne.

Foto: Redakcia/Web Archive

Domnievali sa dobre, čo potvrdila aj hackerská skupina. „Linky sme ďalej rozšírili aby ich všetky nezmazali,“ informuje skupina. „Mazali to doslova raketovým tempom. Niekto sa snažil, aby to rýchlo zmizlo,“ opisuje včerajší deň Anonymous Slovakia.

Skupinu zatiaľ nikto iný nekontaktoval. „Polícia ani žiadne zložky nás zatiaľ nekontaktovali,“ konštatujú.

Ich šírenie už nikto nedokáže zastaviť

Linky sme rozšírili rýchlo a tak, aby sa ich ďalšie šírenie už nedalo zastaviť. Odkazy stále obnovujeme, vytvorili sme aj torrent, takže už to určite nezmizne. Zdroj pravdepodobne dúfal, že mu pomôžeme s rozšírením, keďže už v prvej kauze Gorily sme boli aktívni. Vtedy padali vládne weby, teraz sa posielali linky,“ vysvetľuje Anonymous Slovakia.

Vzhľadom na to, že sa nahrávky ďalej šíria ako lesný požiar už skupina neplánuje spustiť ďalší web. Predmetný takmer 39 hodinový záznam veľký takmer 2,1 GB je dostupný na úložiskách ako MEGA, Ulož.to a na torrente, ktorý je taktiež uložený na úložisku Ulož.to.

Hackerská skupina sa riadi heslom, ktoré používajú všetky jej zastúpenia. „My sme Anonymous. Sme légia. Neodpúšťame. Nezabúdame. Skorumpovaní sa nás boja. Čestní nás podporia. Odvážni sa k nám pripoja. Očakávajte nás.

Skupina momentálne okrem Gorily nemá prístup k ďalším materiálom, čo sa však môže, no nemusí zmeniť.