youtube

YouTube zavedie nové spôsoby ochrany v rámci detského obsahu

Detský obsah je na platforme YouTube čím ďalej viac a viac populárny. Z tohto dôvodu sa Google rozhodol učiniť niekoľko dôležitých krokov.

Google sa rozhodol pre zavedenie nových spôsobov ochrany pre detský obsah na YouTube. Konkrétne sa dočkáme odstránenia personalizovaných reklám a deaktivácii komentárov, informuje server Android Police.

Detský obsah je na platforme YouTube čím ďalej tým viac populárny. Z tohto dôvodu sa Google rozhodol učiniť niekoľko dôležitých krokov.

Okrem dvoch zmien spomenutých v úvode článku sa taktiež dočkáme aj obmedzenia získavania údajov o divákoch tohto typu obsahu. Získavané tak budú len kľúčové informácie, ktoré sú nevyhnutné na správnu funkcionalitu služby.

[irp]

Na definitívnom rozhodnutí vedenia služby sa z obrovskej časti podieľala nedávna dráma týkajúca sa Elsagate. Aby sme vás v rýchlosti uviedli do deja, išlo o to, že určitý obsah na YouTube nebol dostatočne moderovaný, čo viedlo k odhaleniu vysokého počtu na prvý pohľad neškodných komiksových videí. Tie však obsahovali obsah nevhodný pre maloletých.

YouTube teda v rámci detského obsahu plánuje zaviesť päť hlavných zmien:

  1. Nižší počet zbieraných dát používateľov, ktorí sledujú detský obsah
  2. Ukončenie zobrazovania personalizovaných reklám
  3. Deaktivácia oznámení a komentárov
  4. Videá budú zaraďované pomocou strojového učenia, pričom tvorca musí konkrétne video označiť ako obsah určený pre deti
  5. Povinné ročné školenia týkajúce sa ochrany detí
Total
2
Zdieľaní