YouTube zavedie nové spôsoby ochrany v rámci detského obsahu

Chce chrániť deti pred nevhodným obsahom.

1
youtube
Foto: maxpixel.net

Google sa rozhodol pre zavedenie nových spôsobov ochrany pre detský obsah na YouTube. Konkrétne sa dočkáme odstránenia personalizovaných reklám a deaktivácii komentárov, informuje server Android Police.

Detský obsah je na platforme YouTube čím ďalej tým viac populárny. Z tohto dôvodu sa Google rozhodol učiniť niekoľko dôležitých krokov.

Okrem dvoch zmien spomenutých v úvode článku sa taktiež dočkáme aj obmedzenia získavania údajov o divákoch tohto typu obsahu. Získavané tak budú len kľúčové informácie, ktoré sú nevyhnutné na správnu funkcionalitu služby.

TIP REDAKCIE
SpaceX dnes vynesie na obežnú dráhu ďalších 60 satelitov Starlink

Na definitívnom rozhodnutí vedenia služby sa z obrovskej časti podieľala nedávna dráma týkajúca sa Elsagate. Aby sme vás v rýchlosti uviedli do deja, išlo o to, že určitý obsah na YouTube nebol dostatočne moderovaný, čo viedlo k odhaleniu vysokého počtu na prvý pohľad neškodných komiksových videí. Tie však obsahovali obsah nevhodný pre maloletých.

YouTube teda v rámci detského obsahu plánuje zaviesť päť hlavných zmien:

  1. Nižší počet zbieraných dát používateľov, ktorí sledujú detský obsah
  2. Ukončenie zobrazovania personalizovaných reklám
  3. Deaktivácia oznámení a komentárov
  4. Videá budú zaraďované pomocou strojového učenia, pričom tvorca musí konkrétne video označiť ako obsah určený pre deti
  5. Povinné ročné školenia týkajúce sa ochrany detí