Vivo U3x: Hlavnými lákadlami sú 6,35″ displej, 5 000 mAh batéria a 4 GB RAM

Včera predstavený U10 bol určený predovšetkým pre indický trh, no podľa všetkého nie tak úplne. Telefón sa totiž pretláča aj do ostatných oblastí.

Včera predstavený U10 bol určený predovšetkým pre indický trh, no podľa všetkého nie tak úplne. Telefón sa totiž pod iným názvom pretláča aj do ostatných oblastí, informuje web GSMArena.

Konkrétne hovoríme o modeli U3x. Ide o lacný smartfón s priemernými špecifikáciami, ktoré určite ocení každý nenáročný používateľ.

Prednú stranu pokrýva 6,35-palcový IPS LCD displej s HD+ rozlíšením. Priestor zdieľa s čím ďalej bežnejším výrezom v tvare kvapky, ktorý poskytuje útočisko pre 8 Mpx selfie fotoaparát.

Po otočení telefónu sa nám naskytne pohľad na pod seba zoradenú trojicu fotoaparátov s rozlíšeniami 13 Mpx, 8 Mpx a 2 Mpx. Okrem nich sa na štýlovom pozadí nachádza aj veľmi nenápadný snímač odtlačkov prstov.

Zdroj: GSMArena

Interiér schováva 8-jadrový procesor Snapdragon 665 od Qualcomm, 3 či 4 GB operačnej pamäte RAM a samozrejme aj interné úložisko o veľkosti 32 až 64 GB. To si samozrejme môžete rozšíriť prostredníctvom microSD karty, a to do 256 GB. Zabudnúť nesmieme ani na gigantickú batériu s kapacitou 5 000 mAh, ktorá disponuje podporou pre 18 W nabíjanie.

Arzenál telefónu ďalej dopĺňa možnosť odomykania tvárou, asistent Jovi AI a rozhranie FunTouch OS 9.1 (Android 9 Pie). Zakúpiť si ho môžete v troch farbách, a to v čiernej, modrej a červenej.

Verzie sa však môžu rozlišovať aj v ponúkaných špecifikáciách, od čoho sa odvíja aj cena. Model s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom možno dostať za približne 102 eur, 3 GB/64 GB model za 115 eur a 4 GB/64 GB model za zhruba 127 eur.