Galaxy A90 5G

Samsung má ďalší 5G smartfón. Model Galaxy A90 poháňa Snapdragon 855

Spoločnosť Samsung vstúpila do novej 5G éry smartfónom Galaxy S10 5G a len nedávno uviedla na trh druhý model z tejto kategórie – Note10+ 5G. 

Spoločnosť Samsung vstúpila do novej 5G éry smartfónom Galaxy S10 5G, ktorý bol predstavený v tomto roku. Len nedávno výrobca uviedol na trh druhý model z tejto kategórie – Note10+ 5G. 

Samsung vybavil podporou pre najmodernejšie 5G siete svoje hviezdne vlajkové lode a v podobnom duchu k 5G pristupujú aj ostatní výrobcovia. Ak dnes chcete využívať siete 5. generácie, na výber máte pár málo smartfónov, ktoré zväčša pochádzajú z najvyššej cenovej kategórie.

Samsung sa však rozhodol sprístupniť 5G konektivitu aj v nižšej triede zariadení. Učinil tak novinkou – smartfónom Galaxy A90 5G. Aj keď je tento model označovaný ako stredná trieda, nedá sa s tým úplne súhlasiť.

Poháňa ho totižto vlajkový Snapdragon 855, má 6/8 GB operačnej pamäte RAM, 128 GB úložisko, 6,7-palcový OLED displej s FHD+ rozlíšením alebo 4 500 mAh batériu s 25 W nabíjaním. Trojitý fotoaparát obsahuje 48 Mpx hlavný snímač obrazu, 8 Mpx fotoaparát so širokouhlým objektívom a 5 Mpx snímač pre hĺbku ostrosti. Prítomná je aj podpora pre rozšírenie DeX.

Samsung Galaxy A90 5G
Samsung Galaxy A90 5G s netradičným dvojdielnym farebným prevedením

S takouto výbavou môže konkurovať napr. smartfónu Xiaomi Mi 9T Pro (Redmi K20 Pro). 5G je síce v našich končinách zatiaľ veľkou neznámou, no v niektorých krajinách je situácia iná. Hlavne v Južnej Kórei, v domovskej krajine výrobcu Samsung.

Samsung Galaxy Note10 a Note10+ je v Južnej Kórei zatiaľ dostupný len v 5G verzii. Predbežne si tieto verzie danej krajine objednalo 1,3 milióna zákazníkov. Počet predbežných objednávok tak prekonal minuloročný Galaxy Note9, a to takmer dvojnásobne.

Samsung Galaxy A90 5G je dostupnejšou cestou k 5G. Podľa tlačovej agentúry Yonhap sa bude predávať po prepočte za asi 670 EUR. Dostupnosť je obmedzená len na juhokórejský trh. Cesta zákazníkov k 5G pripojeniu nevedie len cez dostatočné pokrytie a akceptovateľné ponuky operátorov, ale aj cez lacnejšie 5G smartfóny.

TIP REDAKCIE
TEST 5G od Huawei: V Monaku používajú 5G aj hasiči. Výhody sú obrovské

Uvedomuje si to aj Nokia. V priebehu roka chce na trh priniesť 5G smartfón, ktorý bude stáť polovicu toho, čo súčasné vlajkové lode. Cena by sa tak mohla pohybovať v rozpätí od 500 do 600 EUR. Predsa len má však v tejto triede niekto náskok. Xiaomi už nejaký čas predáva model Mi Mix 3 5G, ktorý stojí 599 EUR.

5G sa tak pomaly ale isto stáva z pohľadu koncových zariadení dostupnejšou technológiou, čo je obzvlášť výhodné pre nás. Kým budú v našej krajine siete 5G generácie komerčne dostupné s aspoň ako takým pokrytím, najdostupnejšie 5G smartfóny by už mohli stáť len nejakých 300 EUR.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať