Tesla Model S

Tesla potvrdzuje: Model S bol na trati Nürburgring rýchlejší ako Porsche Taycan

Automobilka Tesla potvrdila, že jej vynovený sedan zvládol pretekársky okruh Nürburgring za lepší čas ako obávaný konkurent z Nemecka.

Automobilka Tesla potvrdila, že jej vynovený sedan zvládol pretekársky okruh Nürburgring za lepší čas ako obávaný konkurent z Nemecka. Porsche Taycan má na konte 7 minút a 42 sekúnd, zatiaľ čo Model S s takzvaným Plaid pohonom 7 minút a 20 sekúnd.

Treba však podotknúť, že nejde o oficiálne číslo, ale o dáta od amerického výrobcu moderných elektromobilov. Tie potvrdili nedávny únik. Ako sme už informovali, očitý svedok mal pred nedávnom namerať čas 7 minút a 23 sekúnd.

Nový pohonný systém je stále vo vývoji, preto Tesla neponáhľa. Keď bude dokončený, vylepšený sedan Model S dokáže podať ešte lepší výkon ako v týchto dňoch. Dosiahnutý čas na trati Nürburgring môže byť preto o pár sekúnd lepší.

Tesla tvrdí, že súčasných 7 minút a 20 sekúnd dokážu vďaka pokročilejšej technológii zredukovať na 7 minút a 5 sekúnd.

Elektromobil Tesla Model S sa na legendárnu závodnú trať v Nemecku vráti počas budúceho mesiaca, kedy skúsi zlomiť svoj súčasný rekord.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

O takzvanom Plaid pohone veľa nevieme, pretože nám ho automobilka zatiaľ oficiálne nepredstavila. Veci by sa ale mohli zmeniť už v priebehu nadchádzajúcich mesiacov. So sériovou výrobou však neplánujú začať skôr ako do roka, tvrdí Elon Musk.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať