reklama

Google odstránil z obchodu Play ďalšie aplikácie, ktoré užívateľov obťažovali reklamou

Spoločnosť Google opäť zakročila voči aplikáciám, ktoré porušovali pravidlá obchodu Play. Na dve aplikácie, ktoré obsahovali adware.

Spoločnosť Google opäť zakročila voči aplikáciám, ktoré porušovali pravidlá obchodu Play. Na dve aplikácie, ktoré obsahovali adware – škodlivý kód zobrazujúci reklamu, upozornila spoločnosť Wandera.

Adware výskumníci našli v aplikáciách Sun Pro Beauty Camera a Funny Sweet Beauty Camera. Spolu majú na konte viac ako 1,5 milióna inštalácií. Spoločnosť Google tieto aplikácie z obchodu Play vzápätí odstránila.

Obe aplikácie zobrazovali v zariadeniach, kde boli, alebo ešte sú nainštalované, množstvo reklám. Zobrazovali sa ako kontextové okná cez celú obrazovku v celom zariadení, nielen priamo v aplikáciách.

Dané reklamy sa dali len ťažko zavrieť. Zobrazovali sa aj po reštartovaní smartfónov či po tom, ako boli aplikácie zo zariadenia odinštalované. Obozretnejší užívatelia sa ich inštalácii ale mohli vyvarovať. O tom, že niečo nie je v poriadku, svedčilo množstvo negatívnych hodnotení, ktoré dostali od užívateľov v obchode Play.

TIP REDAKCIE
České dráhy inovujú: Náhradné diely pre vlaky si budú vyrábať pomocou 3D tlačiarní
aplikacie
Foto: Wandera

Aplikácie Sun Pro Beauty Camera a Funny Sweet Beauty Camera pracovali podobne ako 85 aplikácií v auguste identifikovaných spoločnosťou Trend Micro. Taktiež obsahovali adware, ktorý užívateľov bombardoval reklamami. Aplikácie zaznamenali 8 miliónov inštalácií.

Aj aktuálny prípad len potvrdzuje, že sa oplatí venovať pozornosť hodnoteniam a recenziám, ktoré sa zobrazujú v obchode Play pri každej aplikácii a hre. Ak ste si jednu z uvedených aplikácií nainštalovali, čo najskôr sa ich zbavte.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať