Essential to skúsi znovu. Potvrdzuje testovanie nového mobilného zariadenia

Prekvapenie.

1
Essential Phone
Essential Phone

V máji roku 2017 bol predstavený Essential Phone, prvý (a posledný) smartfón z produkcie spoločnosti Essential, ktorú ako startup založil bývalý zamestnanec spoločnosti Google Andy Rubin

Andy Rubin pracoval do roku 2013 na vývoji operačného systému Android. Často je označovaný ako otec Androidu. Andy Rubin mal ambiciózny plán priniesť na trh smartfón, ktorý by dokázal konkurovať referenčným zariadeniam od Google (Pixel), ale tiež ostatným vlajkovým modelom.

Žiaľ, Essential Phone napriek veľkým očakávaniam veľa slávy nezožal. Smartfón sprevádzali rôzne problémy, ktoré sa týkali napríklad kvality fotoaparátov. Výrobcu dokonca žalovala spoločnosť Spigen, ktorá vyrába príslušenstvo pre smartfóny.

Spigen totižto predáva príslušenstvo, ktoré sa nazýva Essential. Domnieval sa, že výrobca porušil jeho právo na duševné vlastníctvo. Essential Phone mal samozrejme aj svetlé stránky. Bezpečnostné záplaty a aktualizácie operačného systému dostával smartfón pravidelne a rýchlejšie ako väčšina konkurencie.

essential phone
Essential Phone

Essential Phone druhej generácie však nakoniec nevznikol. Andy Rubin jeho vývoj stopol.

Spoločnosť Essential sa svojho sna o perfektnom smartfóne očividne nevzdáva. Pre server XDA potvrdila, že „testuje ďalšie mobilné zariadenie“. Nehovorí sa síce priamo o smartfóne, no ten by sme za vyhlásením videli najpravdepodobnejšie.

Testovanie nového hardvéru má byť v počiatočnej fáze, preto netreba očakávať, že sa v blízkej budúcnosti na verejnosti objavia nejaké fotografie alebo podrobnejšie informácie, o oficiálnom predstavení nehovoriac.

V každom prípade sme na nové zariadenie zvedaví. Obzvlášť, ak by dokázalo konkurovať vlajkovým lodiam etablovaných výrobcov. Šanca na úspech určite existuje.