Bojovník za ISIS na dron zavesil výbušninu. Dron sa k útočníkovi vrátil a zabil ho

Svet je plný bizarných príbehov, z ktorých musí práve tento patriť medzi absolútnu špičku.

Svet je plný bizarných príbehov, z ktorých musí práve tento patriť medzi absolútnu špičku. Hlavným hrdinom je dron, ktorý bol určený pre útok na spojenecké sily po bitke o Mosul v severnom Iraku, informoval bulvárny denník The Sun.

Útočník svoj dron upravil tak, aby bol schopný prepraviť plastickú trhavinu, ktorú chcel odpáliť v blízkosti spojeneckých jednotiek priamo v meste. Plán neznámeho bádateľa však stroskotal na tak základnej veci, akou bol stav batérie. Útočník totiž zabudol dron dostatočne nabiť.

Osudná funkcia RTH

Drony určené pre spotrebiteľov sú totiž naprogramované tak, aby sa v prípade dochádzajúcej batérie automaticky vrátili tam, odkiaľ odštartovali a presne to sa stalo. Funkcia RTH (Return To Home) závisí od príjmu GPS signálu, ktorý dronu pomáha lokalizovať štartovací bod. Ak má dosť energie, vráti sa k majiteľovi, aby o svoj drahocenný nástroj neprišiel.

TIP REDAKCIE
Apple má o pár mesiacov predstaviť svoj prvý AR headset, na trh sa však dostane až neskôr

Bol to však práve návrat drona, ktorý neznámy útočník nečakal. Keď sa pri ňom lietajúci stroj objavil, plastická trhavina explodovala a pilot bol na mieste mŕtvy.

Bojovníci za Islamský štát využívajú drony pomerne často, čo pre spojenecké sily a ich irackých kolegov predstavuje nemalý problém. Útočníci využívajú drony ako DJI Phantom, ktoré sú podľa slov britských vojakov nebezpečným a ťažko zostreliteľným cieľom. „Oveľa jednoduchšie je nájsť pilota a zneškodniť ho,“ opisujú.

Total
38
Zdieľaní
Total
38
Zdieľať