Arnold Schwarzenegger podporuje aktivistku Gretu Thunberg, dal jej Tesla Model 3

Greta Thunberg, mladá Švédka, ktorá dychtivo bojuje za zvýšenie aktivizmu proti klimatickým zmenám, sa teší novému darčeku.

Greta Thunberg, mladá Švédka, ktorá dychtivo bojuje za zvýšenie aktivizmu proti klimatickým zmenám, sa teší novému darčeku. Svetoznámy herec a bývalý guvernér Arnold Schwarzenegger jej totiž zabezpečil elektromobil od spoločnosti Tesla, menovite Model 3. Téme sa venoval web Car and Driver.

V poslednom období sa Greta Thunberg stáva čím ďalej väčšou hviezdou internetu, a to v dobrom i zlom slova zmysle. Arnold Schwarzenegger si však svoj obraz o nej vytvoril už dávno, o čom svedčí aj jeho najnovšie rozhodnutie, ktoré môžeme chápať skôr ako dodržanie sľubu.

Arnold sa s Gretou spoznal začiatkom roka vo Viedni, kde inicioval klimatické podujatie R20. Od prvého okamžiku ho nadšenie mladej Švédky zaujalo, čo je dôvod, prečo sa jej rozhodol prisľúbiť pomoc.

Herec svoj sľub skutočne dodržal, vďaka čomu sa Greta Thunberg môže počas svojho severoamerického turné prevážať v obľúbenom elektromobile Model 3 od známej automobilky Tesla. Cieľom je, aby mohla za svojou prácou cestovať bez toho, aby do ovzdušia “prispievala” škodlivými emisiami.

Hovorilo sa aj o tom, že by Arnold mohol namiesto Modelu 3 Grete zabezpečiť Hummer prerobený na elektromobil. Podľa bývalého guvernéra by však takýto spôsob prepravy bol veľmi nepraktický, keďže ide o naozaj veľké vozidlo, ktorého spotreba sa zrejme nedá považovať za nízku.