mi mix 4

Xiaomi Mi Mix 4 na obzore! Ponúknuť by mal špičkovú výbavu

Modelový rad Mi Mix je akousi výkladnou skriňou značky Xiaomi, ktorý na seba upriamil patričnú pozornosť v roku 2016. V danom roku bola totižto predstavená prvá generácia smartfónu, ktorá disponovala dovtedy nevídane štíhlymi okrajmi okolo displeja.

Modelový rad Mi Mix je akousi výkladnou skriňou značky Xiaomi, ktorý na seba upriamil patričnú pozornosť v roku 2016. V danom roku bola totižto predstavená prvá generácia smartfónu z tohto radu, ktorá disponovala dovtedy nevídane štíhlymi okrajmi okolo displeja.

Dizajn „bez rámikov“ si odvtedy osvojilo mnoho iných výrobcov a modelov smartfónov. Okraje okolo obrazovky však stále existovali a existujú, aj keď s prebiehajúcim vývojom v tejto oblasti zaberajú čoraz menšiu časť z prednej strany zariadenia.

Vďaka tomu môžu užívatelia získať viac zobrazovacej plochy v menšom tele zariadenia nehovoriac o atraktívnejšom dizajne, ku ktorému tenšie okraje okolo displejov prispievajú.

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi Mi Mix 4 by mal byť predstavený o niečo skôr ako predchádzajúca generácia. Server MyDrivers odkazuje na príspevok na sociálnej sieti Weibo, kde sa objavili prvé podrobnejšie informácie o novej generácii smartfónu.

Xiaomi Mi Mix 4 sa zaradí medzi ostatné popredné vlajkové zariadenia obrazovkou s rozlíšením 2048 x 1080 pixelov, ktorá by mala mať zakrivené bočné okraje. Uhlopriečka ani typ zobrazovacieho panela známy nie je.

Dá sa ale predpokladať, že pôjde o panel s uhlopriečkou väčšou ako 6 palcov. Spoľahnúť sa asi môžeme aj na OLED technológiu. Výkon bude podľa informácií z čínskej sociálnej siete dávkovať vylepšený Snapdragon 855+, 12 GB RAM a až 1 TB interné úložisko typu UFS 3.0.

TIP REDAKCIE
Slováci majú najvýkonnejší superpočítač: Vyrovnáva sa ľudskému mozgu!
xiaomi mi mix 4
Foto: Weibo

Určite bude k dispozícii aj model s menšou kapacitou operačnej a internej pamäte. 1TB ROM a 12 GB RAM bude patriť najlepšie vybavenej a tým pádom aj najdrahšej verzii. Cenu ale zatiaľ nepoznáme.

Dobre vyzerá informácia o 4500 mh batérii s 30W bezdrôtovým nabíjaním. Podobnú kapacitu a výkon bezdrôtového nabíjania má ponúknuť aj Huawei Mate 30 Pro. Fotoaparát? Rozlíšenie 108 Mpx. Doplní ho 16 Mpx snímač s ultra širokouhlým objektívom a 12 Mpx senzor s optickým priblížením.

Spomína sa aj NFC, 3,5 mm audio konektor či najnovšia verzia užívateľského prostredia MIUI 11. Predstavenie sa má odohrať už na budúci mesiac (september) v domovskej krajine výrobcu v Číne. Medzinárodnú dostupnosť by sme mohli očakávať niekedy v októbri.

Čínska sociálna sieť Weibo je zatiaľ jediným priamym zdrojom informácií, preto sa na ne netreba úplne spoliehať. Mi Mix 4 sa ale začína postupne rysovať a zatiaľ vyzerá dobre.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať