WoW Classic

WoW Classic to roztočil: Preťažené servery aj cez 1 000 000 sledovateľov

Dojná krava spoločnosti Blizzard uspela presne tak, ako bolo i očakávané. Servery novinky World of Warcraft Classic praskajú vo švíkoch.

Dojná krava spoločnosti Blizzard uspela presne tak, ako bolo i očakávané. Servery novinky World of Warcraft Classic praskajú vo švíkoch. Niektorí hráči sa ocitli v až tak veľkých radoch, že pred nimi stálo cez 10 000 ľudí.

Úspech ale hlási aj Twitch, kde krátko po spustení serverov zaznamenali viac ako 1 000 000 sledovateľov streamov, ktoré súviseli so starou aj novou verziou legednárnej MMORPG hry World of Warcraft.

Oživenie klasiky z roku 2004 začalo fungovať od 27. augusta. Na detailnejšie čísla si preto budeme musieť ešte pár dní počkať.

Dlhé rady, nové servery

Keďže servery, ktoré boli spustené krátko po polnoci, onedlho vyťažili, Blizzardu nezostávalo nič iné, ako rozbehnúť ďalšie. Preto sa Európa dočkala dvoch dodatočných realmov – Stonespine (PvP) aj Noggenfogger (PvP).

Dlho však netrvalo a nastala presne tá istá situácia ako predtým. Niektorých hráčov na nových serveroch hádzalo do takých radov, že pred nimi stáli tisícky ľudí.

TIP REDAKCIE
Lamborghini končí so spaľovákmi, do budúcnosti plánuje úplný prechod na elektromotory

“Veľmi frustrujúce. Prišiel som na tento realm preto, lebo mal byť údajne čerstvý,” sklamane poznamenal jeden z milovníkov takzvanej vanilla verzie hry World of Warcraft.

MMORPG hru WoW Classic si môže zahrať každý, kto zaplatí mesačný poplatok, ktorý v Európe dosahuje niečo okolo 13 eur. Stačí si iba nainštalovať Battle.net aplikáciu a stiahnuť niekoľko GB dát.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať