VIDEO: Krádež Tesly trvala pár sekúnd. Šikovní zlodeji sa ani nezapotili

Krádeže elektromobilov z dielne americkej automobilky Tesla sú veľmi ojedinelou záležitosťou. Z času na čas sa však stane.

Krádeže elektromobilov z dielne americkej automobilky Tesla sú veľmi ojedinelou záležitosťou. Dajú sa veľmi rýchlo vystopovať a zlodej musí okrem iného disponovať i nadštandardnými technologickými zručnosťami.

Ak ich však niekto má, tak mu stačí iba pár sekúnd. Skvelým príkladom je dvojica starostlivo zamaskovaných chlapíkov, ktorých zachytila bezpečnostná kamera priamo pri čine. Jeden predĺžil signál a druhý onedlho odparkoval.

O akom signále je ale reč? Predsa o tom, ktorý neustále vysiela takzvaný keyfob, čiže elektronický kľúč majiteľa elektromobilu. Keďže bol v dosahu prenosného extendera v batohu zlodeja, mohli ho využiť na nenásilné otvorenie aj naštartovanie.

Ako tomu predísť?

Je to úplne jednoduché. Ako informuje Electrek, stačí si aktivovať nedávno pridanú funkcionalitu PIN to Drive. Keď tak niekto spraví, od toho momentu bude možné aktivovať pohonný systém iba po zadaní krátkeho číselného kódu. Majiteľ odcudzeného vozidla ju teda podľa všetkého nezapol.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11: Tešiť sa máme na 90 Hz displej, mid-range čip a nízku cenu!

Existuje tu však nemalá pravdepodobnosť, že elektromobil skôr či neskôr nájdu. Vypnutie GPS lokalizácie je po novom možné iba vtedy, keď poznajú používateľského heslo.

Samozrejme, ešte tu existuje plán B – násilne  odstránenie GPS antény. Tesla však môže mať tiež záložný plán, takže ani to nemusí pomôcť.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať