Elon Musk bez servítky: Ropný priemysel a renomované automobilky útočia na Teslu

Vizionár má obavy z eskalácie propagandy.

0
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Behom uplynulých dní obletela svet informácia, že sa zlatá éra vizionára a inovátora, Elona Muska, blíži ku koncu. Preto vraj nečaká Teslu žiadna ružová budúcnosť. On sám však tieto tvrdenia odmieta a zároveň tvrdí, že na jeho spoločnosť hádže špinu etablovaná časť automobilového priemyslu vrátane ropných gigantov.

Prečo by niečo také ale robili? Odpoveď je jednoduchá – podľa Muskovho úsudku majú strach, že im skôr či neskôr zničí roky budovaný biznis a tým pádom prídu o veľké zárobky. Ako naznačujú dostupné dáta od webu InsideEVs, dopyt po elektromobiloch naberá na obrátkach. Každým jedným rokom sú čoraz viac žiadanejšie a tento trend sa podľa všetkého tak skoro nezmení.

Global Plug-In Electric Car Sales – March 2019

Elon Musk tvrdí, že sa Tesla kvôli tomu ocitá pod čoraz väčším tlakom zo strany tých, ktorí ju majú v zuboch. Vo svojich nedávnych tweetoch spomína propagandistickú kampaň veľkých gigantov s jednoznačným zámerom. Chcú vraj ublížiť americkej automobilke a jej produktom. A to isté platí i o vesmírnej spoločnosti SpaceX.

„Tesla je pod vplyvom mocných záujmov. Veľké automobilové a ropné spoločnosti nepreslávilo ich láskavé správanie. SpaceX bojuje s hlavnými kontraktormi americkej armády a vesmírnych programov národných vlád. Nie je to prechádzka parkom.“

Ak ste sa teda v uplynulých dňoch stretli s informáciám, ktoré útočili na Elona alebo niektorú z jeho spoločností, s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o snahu neprajníkov pokaziť reputáciu jeho mena alebo jeho značiek.