Tesla Model 3

Elon Musk bez servítky: Ropný priemysel a renomované automobilky útočia na Teslu

Behom uplynulých dní obletela svet informácia, že sa zlatá éra vizionára Elona Muska blíži ku koncu. Preto vraj nečaká Teslu žiadna ružová budúcnosť.

Behom uplynulých dní obletela svet informácia, že sa zlatá éra vizionára a inovátora, Elona Muska, blíži ku koncu. Preto vraj nečaká Teslu žiadna ružová budúcnosť. On sám však tieto tvrdenia odmieta a zároveň tvrdí, že na jeho spoločnosť hádže špinu etablovaná časť automobilového priemyslu vrátane ropných gigantov.

Prečo by niečo také ale robili? Odpoveď je jednoduchá – podľa Muskovho úsudku majú strach, že im skôr či neskôr zničí roky budovaný biznis a tým pádom prídu o veľké zárobky. Ako naznačujú dostupné dáta od webu InsideEVs, dopyt po elektromobiloch naberá na obrátkach. Každým jedným rokom sú čoraz viac žiadanejšie a tento trend sa podľa všetkého tak skoro nezmení.

Global Plug-In Electric Car Sales – March 2019

Elon Musk tvrdí, že sa Tesla kvôli tomu ocitá pod čoraz väčším tlakom zo strany tých, ktorí ju majú v zuboch. Vo svojich nedávnych tweetoch spomína propagandistickú kampaň veľkých gigantov s jednoznačným zámerom. Chcú vraj ublížiť americkej automobilke a jej produktom. A to isté platí i o vesmírnej spoločnosti SpaceX.

“Tesla je pod vplyvom mocných záujmov. Veľké automobilové a ropné spoločnosti nepreslávilo ich láskavé správanie. SpaceX bojuje s hlavnými kontraktormi americkej armády a vesmírnych programov národných vlád. Nie je to prechádzka parkom.”

Ak ste sa teda v uplynulých dňoch stretli s informáciám, ktoré útočili na Elona alebo niektorú z jeho spoločností, s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o snahu neprajníkov pokaziť reputáciu jeho mena alebo jeho značiek.

TIP REDAKCIE
NASA bude meškať: Misia na Mesiac začne až vo februári
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať