Samsung Galaxy Tab S6 je prvým tabletom na svete s podporou HDR10+

Najnovší HDR štandard.

0
samsung galaxy tab S6
Foto: androidheadlines.com

Samsung Galaxy Tab S6 absolvoval oficiálnu premiéru koncom júla s výkonným čipsetom pod kapotou, veľkým Super AMOLED displejom alebo dotykovým perom S Pen, ktoré tablet nabíja bezdrôtovo.

Výkonný tablet je predurčený nielen pre multimediálnu zábavu, ale aj produktivitu. Produktivite nahráva na smeč spomínané pero S Pen, pripojiteľná klávesnica, prostredie DeX alebo zabezpečená platforma Knox.

Zážitku zo sledovania multimédií zase nadbiehajú až štyri stereo reproduktory AKG s Dolby Atmos, batéria s dostatočnou výdržou a hlavne povestný AMOLED displej. Má uhlopriečku 10,5″, rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov a na konte jedno prvenstvo.

Samsung Galaxy Tab S6 je prvým tabletom na svete, ktorý podporuje zobrazovanie obsahu v štandarde HDR10+. Pochválil sa tým sám výrobca. Podporou pre HDR10+ disponuje aj Galaxy Note10/10+ či Galaxy S10/S10+.

Galaxy Tab S6
Foto: Samsung

Tablet dokáže vďaka tejto podpore zobraziť video obsah s vysokým dynamickým rozsahom – je kontrastnejší, zobrazuje širšiu škálu farieb, optimalizuje jas a hlavne, využíva tzv. dynamické meta údaje pre priraďovanie odtieňov. Vizuálna reprodukcia je tým pádom prispôsobená zvlášť pre každú scénu videa v reálnom čase.

HDR10+ je otvoreným štandardom, ktorý v spolupráci vytvorili spoločnosti 20th Century Fox, Panasonic a Samsung.

HDR10+ je síce pokrokovým, no pomerne novým štandardom. Kvôli nemu určite nemusíte utekať do obchodu pre nový Galaxy Tab S6. Okrem poriadneho displeja totižto potrebujete aj obsah zaznamenaný pre schopnosti HDR10+. Ako asi tušíte, na „každom rohu“ ho nenájdete.

Samsung spomína spoplatnenú VoD službu Amazon Prime Video (2,99 EUR počas prvých 6 mesiacov), v ktorej sa HDR10+ videá – seriály a filmy – nachádzajú. Do produkcie HDR10+ obsahu sa plánujú pustiť alebo už pustili aj štúdia Warner BrosUniversal Pictures. Platí to aj pre Netflix.

TIP REDAKCIE
Webové služby Google začínajú podporovať prihlásenie pomocou odtlačku prsta

Universal Pictures chce do HDR10+ remastrovať aj už existujúce diela, nebude teda pripravovať len nový obsah. V zdokonalenej kvalite budú dostupné snímky ako Rýchlo a zbesilo, Jurský park či Kung Fu Panda.

Pripomenieme, že Samsung Galaxy Tab S6 sa začne u nás predávať 23. augusta za 699 EUR vo WiFi verzii. LTE model bude stáť 779 EUR. Podrobnosti o novom tablete nájdete v článku z predstavenia.