samsung galaxy tab S6

Samsung Galaxy Tab S6 je prvým tabletom na svete s podporou HDR10+

Samsung Galaxy Tab S6 absolvoval oficiálnu premiéru koncom júla s výkonným čipsetom pod kapotou, veľkým Super AMOLED displejom alebo dotykovým perom S Pen, ktoré tablet nabíja bezdrôtovo.

Samsung Galaxy Tab S6 absolvoval oficiálnu premiéru koncom júla s výkonným čipsetom pod kapotou, veľkým Super AMOLED displejom alebo dotykovým perom S Pen, ktoré tablet nabíja bezdrôtovo.

Výkonný tablet je predurčený nielen pre multimediálnu zábavu, ale aj produktivitu. Produktivite nahráva na smeč spomínané pero S Pen, pripojiteľná klávesnica, prostredie DeX alebo zabezpečená platforma Knox.

Zážitku zo sledovania multimédií zase nadbiehajú až štyri stereo reproduktory AKG s Dolby Atmos, batéria s dostatočnou výdržou a hlavne povestný AMOLED displej. Má uhlopriečku 10,5″, rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov a na konte jedno prvenstvo.

Samsung Galaxy Tab S6 je prvým tabletom na svete, ktorý podporuje zobrazovanie obsahu v štandarde HDR10+. Pochválil sa tým sám výrobca. Podporou pre HDR10+ disponuje aj Galaxy Note10/10+ či Galaxy S10/S10+.

Galaxy Tab S6
Foto: Samsung

Tablet dokáže vďaka tejto podpore zobraziť video obsah s vysokým dynamickým rozsahom – je kontrastnejší, zobrazuje širšiu škálu farieb, optimalizuje jas a hlavne, využíva tzv. dynamické meta údaje pre priraďovanie odtieňov. Vizuálna reprodukcia je tým pádom prispôsobená zvlášť pre každú scénu videa v reálnom čase.

HDR10+ je otvoreným štandardom, ktorý v spolupráci vytvorili spoločnosti 20th Century Fox, Panasonic a Samsung.

TIP REDAKCIE
Huawei to skúša inde: Chce sa zamerať na dátové centrá a diaľnice

HDR10+ je síce pokrokovým, no pomerne novým štandardom. Kvôli nemu určite nemusíte utekať do obchodu pre nový Galaxy Tab S6. Okrem poriadneho displeja totižto potrebujete aj obsah zaznamenaný pre schopnosti HDR10+. Ako asi tušíte, na „každom rohu“ ho nenájdete.

Samsung spomína spoplatnenú VoD službu Amazon Prime Video (2,99 EUR počas prvých 6 mesiacov), v ktorej sa HDR10+ videá – seriály a filmy – nachádzajú. Do produkcie HDR10+ obsahu sa plánujú pustiť alebo už pustili aj štúdia Warner BrosUniversal Pictures. Platí to aj pre Netflix.

Universal Pictures chce do HDR10+ remastrovať aj už existujúce diela, nebude teda pripravovať len nový obsah. V zdokonalenej kvalite budú dostupné snímky ako Rýchlo a zbesilo, Jurský park či Kung Fu Panda.

Pripomenieme, že Samsung Galaxy Tab S6 sa začne u nás predávať 23. augusta za 699 EUR vo WiFi verzii. LTE model bude stáť 779 EUR. Podrobnosti o novom tablete nájdete v článku z predstavenia.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať