Samsung Galaxy Book S

Galaxy Book S OFICIÁLNE: Samsung prináša nový notebook so 4G!

Samsung neukázal iba Galaxy Note 10, ale aj niečo, čo sa dá nazvať hybridom medzi smartfónom a notebookom. Toto je Galaxy Book S.

Samsung včera večer neukázal iba Galaxy Note 10 alebo Note 10+, ale aj niečo, čo sa dá nazvať hybridom medzi smartfónom a notebookom. Hliníkový Galaxy Book S kombinuje špičkovú energetickú efektivitu, slušný výpočtový výkon, 4G konektivitu a 13,3-palcový displej.

Moderný notebook priniesol ako prvý na svete technologicky pokročilú platformu Snapdragon 8cx. Americká spoločnosť Qualcomm s ňou plánuje konkurovať Intelu a nejaké tie šancu tu skutočne existujú.

Ešte čerstvá generácia vzniká prostredníctvom iba 7 nanometrového výrobného procesu, čo zabezpečí veľmi nízku energetickú spotrebu. Rovnako ale ponúka približne o 40 percent lepší výkon ako generácia Snapdragon 850 z minuloročného Galaxy Book 2. V prípade grafického výkonu je dokonca reč až o 80-percentom skoku k lepšiemu.

„V spoločnosti Samsung sme presvedčení, že skutočné inovácie je možné dosiahnuť len na základe otvoreného prístupu a spolupráci, pri ktorej majú všetci partneri motiváciu prelomiť bariéry a novo definovať užívateľskú skúsenosť,“ prezradil DJ Koh, riaditeľ IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung.

Samsung Galaxy Book S
Samsung Galaxy Book S

„Galaxy Book S ponúka kombináciu tých najlepších funkcií mobility, ktoré Samsung ponúka, v spojení s poprednými riešeniami spoločnosti Microsoft v oblasti produktivity a výkonnými technológiami spoločnosti Qualcomm Technologies. Poskytuje tak to najlepšie v oblasti mobilnej produktivity, čo dnes mobilné zariadenie môže ponúknuť.“

Bez aktívneho chladenia

Aj keď výkon Snapdragon 8cx dokáže citeľne predčiť predchodcu, stále nepotrebuje aktívne chladenie. Novinka je navrhnutá tak, aby si vystačila s pasívnym riešením, takže sa nestane, že by začala pri vysokej teplote vydávať neznesiteľný zvuk. Funguje to podobne, ako fungujú i naše smartfóny.

TIP REDAKCIE
Už ani v jednom balení: Apple odstraňuje slúchadlá z krabičky aj v poslednej krajine

4G konektivita

Keďže čipset v útrobách Galaxy Book S podporuje okrem iného aj 4G konektivitu, používateľ novinky bude mať neustále k dispozícii rýchly a zároveň mobilný prístup k internetu. Preto už nemusí v teréne robiť z telefónu dočasný Wi-Fi router. Keď vloží do konštrukcie notebooku nanoSIM kartu s dátami, od tej chvíle môže začať veselo surfovať.

13,3″ a Windows 10

Uhlopriečka zobrazovacieho panelu nového notebooku dosahuje ideálnych 13 palcov. Je navyše dotykový a aj relatívne jemný, pretože má Full HD rozlíšenie. Snapdragonu 8cx asistuje 8 GB operačná pamäť RAM a na ukladanie dát slúži buď 256 alebo 512 GB úložisko vrátane dodatočnej microSD karty s maximálnou kapacitou do 1 TB.

Samsung Galaxy Book S
Samsung Galaxy Book S

Jednou z najsilnejších stránok Samsung Galaxy Book S je výdrž na jedno nabitie 42 Wh akumulátora. Ako uvádza výrobca v tlačovej správe, zariadenie vraj zvládne pri prehrávaní videa fungovať až 23 hodín.

Softvérovú stránku zabezpečuje operačný systém Windows 10 a overovanie používateľa môže prebiehať i prostredníctvom zabudovaného snímača pre rozpoznávanie odtlačkov.

Slovenskú dostupnosť a cenu zatiaľ nepoznáme. Veci by sa však mali v neďalekej budúcnosti zmeniť. Predaj štartuje počas jesene.

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať