maxresdefault 12

Najrýchlejší kuchár na svete? Robot Sophie vám pripraví tradičnú juhoázijskú polievku len za 45 sekúnd

Sophie dokáže vyprážať rezance, pridávať predvarené krevety a naberať finálny výtvor do misiek, pričom takmer nič nerozleje.

Singapurská spoločnosť Orange Clove si na svoje konto môže pripísať významný bod za jeden z najužitočnejších výtvorov vôbec. Jeho robot Sophie totiž dokáže pripraviť polievku laksa v priebehu len 45 sekúnd, informuje server scmp.com.

Výkon robota je priam neskutočný. Dokáže vyprážať rezance, pridávať predvarené krevety a naberať finálny výtvor do misiek, pričom takmer nič nerozleje. Rovnako úchvatná je ale aj jeho rýchlosť – polievku do 80 misiek pripraví len za jednu hodinu.

Robot bol verejnosti predstavený ešte minulý týždeň. Jeden z návštevníkov udalosti, ktorý ochutnal jeho polievku, uznal, že je rovnako dobrá ako keby ju pripravoval človek.

[irp]

Sophie bude slúžiť pomerne jednoduchému účelu, a to aby pomáhal(a) kuchárom pri varení, vďaka čomu ušetria čas a môžu sa podrobnejšie venovať ostatným dôležitým úlohám. Smutnou správou však je, že zredukuje počet potrebných šéfkuchárov, a to v priemere z dvoch na jedného. Toto sa však (zatiaľ) vzťahuje len na prevádzky špecializované na varenie laksy.

Total
3
Zdieľaní