Najrýchlejší kuchár na svete? Robot Sophie vám pripraví tradičnú juhoázijskú polievku len za 45 sekúnd

Sophie dokáže vyprážať rezance, pridávať predvarené krevety a naberať finálny výtvor do misiek, pričom takmer nič nerozleje.

Singapurská spoločnosť Orange Clove si na svoje konto môže pripísať významný bod za jeden z najužitočnejších výtvorov vôbec. Jeho robot Sophie totiž dokáže pripraviť polievku laksa v priebehu len 45 sekúnd, informuje server scmp.com.

Výkon robota je priam neskutočný. Dokáže vyprážať rezance, pridávať predvarené krevety a naberať finálny výtvor do misiek, pričom takmer nič nerozleje. Rovnako úchvatná je ale aj jeho rýchlosť – polievku do 80 misiek pripraví len za jednu hodinu.

Robot bol verejnosti predstavený ešte minulý týždeň. Jeden z návštevníkov udalosti, ktorý ochutnal jeho polievku, uznal, že je rovnako dobrá ako keby ju pripravoval človek.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Sophie bude slúžiť pomerne jednoduchému účelu, a to aby pomáhal(a) kuchárom pri varení, vďaka čomu ušetria čas a môžu sa podrobnejšie venovať ostatným dôležitým úlohám. Smutnou správou však je, že zredukuje počet potrebných šéfkuchárov, a to v priemere z dvoch na jedného. Toto sa však (zatiaľ) vzťahuje len na prevádzky špecializované na varenie laksy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať