Náčrt z patentu

PlayStation 5 odhaľuje možnú podobu. Bude takto vyzerať nová konzola od Sony?

Nedávno vyplávala na povrch časť zo špecifikácie a po novom poznáme aj vizuálno-konštrukčné prevedenie. Otázne zostáva už iba to, či sa skutočne pozeráme na PS5.

Ďalšia generácia hernej konzoly PlayStation už pomaličky, ale isto klope na dvere. Nedávno vyplávala na povrch časť z technickej špecifikácie a po novom poznáme aj vizuálno-konštrukčné prevedenie. Otázne zostáva už iba to, či sa skutočne pozeráme na finálnu podobu PS5.

Dizajn odhalil náčrt z nedávno registrovaného patentu japonského výrobcu, kde je spomenuté meno technického riaditeľa spoločnosti Sony. Pridelený bol 13. augusta, no prihláška uzrela svetlo sveta ešte v máji. Celý proces teda trval zhruba tri mesiace.

Nová generácia konzoly PlayStation by mala prísť s konštrukciou v tvare písmenka V. Prečo zrovna to, tkvie v rímskych číslach. Ide predsa o päťku, ktorú bude mať novinka vo svojom názve.

Sofistikované chladenie

Očakávané prevedenie novinky môže okrem iného súvisieť i s prepracovanejším chladením hardvéru.

Ako naznačuje uniknutý náčrt z patentu, konštrukcia zrejme dostane hneď niekoľko mohutných otvorov, aby tak výrobca zabezpečil dostatočne efektívnu elimináciu vzniknutého tepla. PS5 totiž ponúkne citeľne vyšší výkon ako súčasná generácia PS4, takže mu nič iné ani nezostáva.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket OFICIÁLNE: Šialená výbava a odvážna cena!
Koncept PS5
Starší koncept PS5 (RENDER Steel Drake via behance.net)

Momentálne ale nie je isté či máme čo dočinenia s finálnou podobou novej konzoly PlayStation. Preto tu existuje šanca, že sa pozeráme na jeden z raných prototypov. Produkt, ktorý zavíta na pulty obchodov, môže v takom prípade vyzerať odlišne.

Predstavenie PS5 prebehne podľa dostupných informácií z technologických kuloárov počas budúcoročného podujatia E3.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať