Aplikácia Moja 4ka

RECENZIA Moja 4ka: Mobilná aplikácia, na ktorú sme čakali

Najmladší slovenský operátor 4ka priniesol svoju mobilnú aplikáciu Moja 4ka. V našom teste sme preto hodili očko na všetko, čo ponúka.

Najmladší slovenský operátor, 4ka, priniesol svoju mobilnú aplikáciu. Nazval ju Moja 4ka a je určená pre každého, kto využíva jeho telekomunikačné služby. V našom teste sme sa pozreli na všetko, čo ponúka vrátane toho, ako sa používa. Aké sú teda naše skúsenosti?

Aplikácia (pre Android aj iOS) spraví dobrý dojem už po samotnom spustení. Prihlasovacia obrazovka pozostáva z kombinácie farieb, aké nájdete aj v logu mobilného operátora. Používateľské prostredie je svieže, jednoduché a má pekné animácie. A ak sa prihlásite po prvýkrát, budete mať ihneď k dispozícii uloženú platobnú kartu. Netreba teda nič opätovne manuálne zadávať.

Toto sú moje prvé postrehy. Je tu toho, samozrejme, podstatne viac, čo stojí za zmienku, no na detaily zameriame pozornosť až v samostatných kapitolách. Začneme vizuálnym prevedením.

Používateľské prostredie

Moja 4ka nesklame oči ani náročnejšieho používateľa. Aplikácia dostala modro-tyrkysovo-žlté prostredie s farebným prechodom (tzv. gradient), kde je iba to, čo skutočne potrebujeme. Tvoria ho podlhovasté tlačidlá, podlhovasté informačné boxy s oblými rohmi a v ľavom rohu umiestnené menu s ponukou funkcií. O tých si ale povieme až trošku neskôr.

Aplikácia Moja 4ka
Aplikácia Moja 4ka (FOTO Marek Urban)

Hlavné menu tu však nie je jediné. V spodnej časti obrazovky je totiž umiestnená sekundárna ponuka základnej funkcionality aplikácie, ktorá vám výrazne zjednoduší používanie. Vďaka tomu máte totiž po ruke všetko, kvôli čomu ste si túto aplikáciu nainštalovali. Dobitie kreditu, spotrebu (chýbalo mi zobrazovanie v MB), služby aj prehľad všetkých dôležitých informácií.

Medzi informáciami zase nájdete telefónne číslo, zostávajúci kredit, aktuálny zostatok dát s pekným grafom, aktívne služby vrátane odporúčaní od operátora.

Aplikácia Moja 4ka
Aplikácia Moja 4ka (FOTO Marek Urban)

Čo sa týka čísiel, používateľ si môže vyberať, ktoré chce mať v danej chvíli aktívne. Trošku ma však sklamalo, že mi ich nezosynchronizovalo s číslami z webovej aplikácie operátora 4ka. V aplikácii som teda videl iba to svoje. Ostatné bolo potrebné opäť manuálne zadať.

Neplatí to ale o platobnej karte. Tá bola hneď po prihlásení pripravená na použitie. Stačí ju iba zvoliť v ponuke možností platby. Chýbala mi tu iba možnosť pridať druhú kartu.

TIP REDAKCIE
Instagram začal testovať predplatné: Otvorí cestu k exkluzívnemu obsahu

Funkcionalita

Možnosti aplikácie Moja 4ka sú až prekvapujúco bohaté. Keď sa prihlásite buď prostredníctvom e-mailu alebo SMS kódu, tak vám hlavné menu dokopy ponúkne celkovo až deväť položiek. Okrem základných informácií o softvéri, tipov či trikov alebo kontaktov ho tvorí aj funkcia Dobiť kredit, Moje služby, Prehľad spotreby, Podrobná spotreba, Platby kartou a Správa čísiel.

Aplikácia Moja 4ka
Aplikácia Moja 4ka a jej používateľské prostredie (FOTO Marek Urban)

Prvé tri položky sú súčasťou aj sekundárneho menu v spodnej časti používateľského prostredia aplikácie. Štvrtá, čiže Podrobná spotreba, reprezentuje trošku komplexnejšiu Spotrebu z dodatočnej ponuky. Ponúka totiž prehľadné grafy, ktoré vám vizuálne porovnajú jednotlivé dni v mesiaci. Okrem minút, dát či SMSiek tam uvidíte i takzvané prémiové SMSky. Šikovné a užitočné.

Aplikácia Moja 4ka
Aplikácia Moja 4ka (FOTO Marek Urban)

Dobíjanie kreditu môže prebiehať dvomi spôsobmi. Buď to spravíte online alebo využijete kupón. Rovnako je ale k dispozícii aj automatické obnovovanie, čo vie používateľovi výrazne zjednodušiť život. Nastavíte iba kedy, za koľko a o nič ostatné sa už viac nemusíte starať. A to isté platí i o automatickom obnovovaní telekomunikačných služieb.

Záver

Moja 4ka ponúka to, čo sme mali doteraz iba na webe. Netreba preto otvárať internetový prehliadač, zadávať adresu, prihlasovať sa a ani nič pracne hľadať. Jeden dotyk vám po novom v priebehu pár sekúnd ukáže všetko, čo vás zaujíma.

Prvé, čo aplikácia zobrazí po spustení, je stručný prehľad spotreby. Uvidíte zostatok dát, aktivované služby a aj aktuálny zostatok vášho kreditu. Jednoducho všetko, čo od nej i mnohí z nás očakávajú.

Ak vás už teda otravuje webová verzia a jej zbytočná komplikovanosť, tak vám Moja 4ka v smartfóne rozhodne nesmie chýbať. Je nielen moderne prevedená, ale aj intuitívna, prehľadná a najmä užitočná. 4ka, palec hore. Na toto čakáme už dlho.

Aké sú vaše postrehy z používania a názory
na novú aplikáciu Moja 4ka?

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať