Richard Yu, CEO Huawei

Šéf Huawei: Keď nám zakážu Android, v okamihu prejdeme na Harmony OS

Gigant Huawei dnes vyrukoval s dlhšie avizovaným Harmony OS. Americký Android a Windows ale aj napriek tomu zatiaľ nenahradí.

Huawei dnes oficiálne vyrukoval s dlhšie avizovaným operačným systémom. Nový Hongmeng OS, ktorý sa v našich končinách volá Harmony OS, je určený pre takmer každé jedno elektronické zariadenie, samozrejme vrátane smartfónov a notebookov.

Americký Android a Windows ale aj napriek tomu zatiaľ nenahradí. Ako prezradil šéf renomovanej čínskej spoločnosti, Richard Yu, softvérovú novinku majú ako poistku pre prípad, že im Spojené štáty americké opäť začnú robiť nemalé problémy.

Ak by k tomu predsa len došlo, nebudú ani sekundu váhať. V okamihu zabudnú na Google a všetky divízie výrobcu prejdú na vlastnú alternatívu.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Richard Yu sa rozrečnil počas predstavovania nového operačného systému, ktoré prebehlo počas každoročnej vývojárskej konferencie výrobcu, HDC.

Internet vecí

Firma Huawei nám prezradila, že ide o open-source projekt vrátane toho, že Harmony OS poženie ako mobilné telefóny, tak aj moderné televízory, Wi-Fi routery, počítače, kuchynské spotrebiče, dátové centrá alebo elektromobily. Jednoducho všetko, čo funguje vďaka elektrickej energii.

Všetky tieto zariadenia budú jedného dňa tvoriť takzvaný internet vecí (IoT) a novinka z Číny reprezentuje jeden z jeho základných stavebných kameňov.

Total
66
Zdieľaní
Total
66
Zdieľať