lightroom classic

Lightroom Classic zrýchľuje upravovanie fotografií. Pribudla GPU akcelerácia

Spoločnosť Adobe rozposiela užívateľom softvéru Lightroom Classic aktualizáciu, ktorá obsahuje jednu dôležitú novinku – GPU akceleráciu.

Spoločnosť Adobe rozposiela užívateľom softvéru Lightroom Classic aktualizáciu, ktorá obsahuje jednu dôležitú novinku. Najnovšia verzia programu môže pri upravovaní fotografií využívať akceleráciu pomocou grafickej karty. 

GPU akcelerácia už bola v programe Lightroom Classic dostupná, primárne však pokrývala len zobrazovanie obsahu. Po novom môže poháňať aj samostatný proces upravovania fotografií.

Rozdiel v rýchlosti pocítia hlavne tí užívatelia, ktorí pre upravovanie fotiek využívajú počítač s výkonnejšou grafickou kartou s pripojeným monitorom s vysokým rozlíšením. Na slabších staniciach s bežnými Full HD monitormi rozdiel byť viditeľný nemusí.

GPU akceleráciu musia užívatelia povoliť v nastaveniach programu. Je ľahko dostupné na pár málo kliknutí. S navigáciou pomôže snímka obrazovky nižšie.

Lightroom Classic
Foto: Adobe

Aktualizácia ďalej prináša možnosť farebného označovania jednotlivých kolekcií s fotografiami, čím dopomôže lepšej organizácii obsahu. Pribudol export do formátu PNG či efektívnejšie zlučovanie fotografií pre potreby vytvorenia panorámy alebo HDR.

TIP REDAKCIE
Microsoft VARUJE: Začal sa šíriť absolútne deštruktívny malvér, vypína celé krajiny!

Adobe predáva svoj softvér formou mesačného predplatného, ku ktorému pridáva aj miesto vo svojom cloudovom úložisku. Pre jednotlivca je najdostupnejšia ponuka za 11,99 EUR mesačne s 20 GB priestorom v cloude.

Podrobnosti o všetkých ponukách nájdete na stránkach Adobe.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať