Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu z patentu

3 časti a 2 displeje: LG si patentoval skladací smartfón, aký tu ešte nebol

Pri skladacích telefónoch z dvoch častí to ani zďaleka neskončí. Spoločnosť LG pracuje na niečom ešte komplikovanejšom.

Výrobcovia mobilných telefónov neustále špekulujú, akoby prilákali pozornosť potenciálnych zákazníkov. Preto sme sa tento rok dočkali prvých skladacích modelov s flexibilnými displejmi. Pri konštrukciách z dvoch častí to ale ani zďaleka neskončí. LG pracuje na niečom komplikovanejšom.

Z nedávno odhaleného patentu juhokórejskej značky vyplýva, že sa pohrávali alebo ešte stále pohrávajú s celkom odvážnou myšlienkou. Okrem základných informácií uzreli svetlo sveta i jednoduché náčrty, vďaka čomu potom vznikla trošku detailnejšia podoba potenciálnej novinky.

Premenu má na starosti holandský web LetsGoDigital.

Ako je teda príležitosť vidieť, mobilný telefón z patentu netvorí jedna, dve, ale až tri vzájomne prepojené časti vrátane dvoch rôzne veľkých displejov. To otvorilo dvere nadštandardne veľkej uhlopriečke. Flexibilný panel je totiž možné zosynchronizovať s klasickým, aby bolo poruke ešte viac palcov ako pri bežných skladacích kúskoch.

TIP REDAKCIE
Samsung The Freestyle: Projektor za 999 € prichádza na Slovensko!

3 časti, 2 displeje

Zatiaľ ešte oficiálne neexistujúce mobilné zariadenie je v patente označované ako “Z-FOLD TYPE”. Konštrukcia pripomína počas rozkladania alebo skladania písmeno Z, takže žiadne veľké prekvapenie. V kompaktnom tvare vyzerá ako konvenčný smartfón, pri veľkej uhlopriečke zase ako konvenčný tablet.

Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu
Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu z patentu LG (Zdroj: LetsGoDigital)

Otázne tu zostáva, či sa niečoho podobného vôbec niekedy dočkáme. Nejaký náčrt alebo patent hneď neznamená, že musí prebehnúť aj predstavenie. Jedno je však isté – spoločnosť LG nám zrejme už čoskoro ukáže svoj prvý skladací model. Žeby počas nadchádzajúceho podujatia IFA 2019?

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať