3 časti a 2 displeje: LG si patentoval skladací smartfón, aký tu ešte nebol

WUT?

0
Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu z patentu
Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu z patentu LG (Zdroj: LetsGoDigital)

Výrobcovia mobilných telefónov neustále špekulujú, akoby prilákali pozornosť potenciálnych zákazníkov. Preto sme sa tento rok dočkali prvých skladacích modelov s flexibilnými displejmi. Pri konštrukciách z dvoch častí to ale ani zďaleka neskončí. LG pracuje na niečom komplikovanejšom.

Z nedávno odhaleného patentu juhokórejskej značky vyplýva, že sa pohrávali alebo ešte stále pohrávajú s celkom odvážnou myšlienkou. Okrem základných informácií uzreli svetlo sveta i jednoduché náčrty, vďaka čomu potom vznikla trošku detailnejšia podoba potenciálnej novinky.

Premenu má na starosti holandský web LetsGoDigital.

Ako je teda príležitosť vidieť, mobilný telefón z patentu netvorí jedna, dve, ale až tri vzájomne prepojené časti vrátane dvoch rôzne veľkých displejov. To otvorilo dvere nadštandardne veľkej uhlopriečke. Flexibilný panel je totiž možné zosynchronizovať s klasickým, aby bolo poruke ešte viac palcov ako pri bežných skladacích kúskoch.

3 časti, 2 displeje

Zatiaľ ešte oficiálne neexistujúce mobilné zariadenie je v patente označované ako „Z-FOLD TYPE“. Konštrukcia pripomína počas rozkladania alebo skladania písmeno Z, takže žiadne veľké prekvapenie. V kompaktnom tvare vyzerá ako konvenčný smartfón, pri veľkej uhlopriečke zase ako konvenčný tablet.

Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu
Obrázok, ktorý vznikol vďaka náčrtu z patentu LG (Zdroj: LetsGoDigital)

Otázne tu zostáva, či sa niečoho podobného vôbec niekedy dočkáme. Nejaký náčrt alebo patent hneď neznamená, že musí prebehnúť aj predstavenie. Jedno je však isté – spoločnosť LG nám zrejme už čoskoro ukáže svoj prvý skladací model. Žeby počas nadchádzajúceho podujatia IFA 2019?