Honor Vision TV

Čína nechce Android: Tento nový TV poháňa Harmony OS

Honor vyrukoval s dlhšie avizovanou dvojicou moderných televízorov. Honor Vision a Vision Pro neponúkajú upravený Android, ale Harmony OS.

Svet sa dočkal prvého elektronického zariadenia, ktoré poháňa nový operačný systém od giganta Huawei. Jeho dcérska spoločnosť totiž vyrukovala s dlhšie avizovanou dvojicou moderných televízorov. Honor Vision a Vision Pro nepoháňa upravený Android, ale Harmony OS.

V ponuke je ale okrem iného i moderne prevedená konštrukcia s tenučkými rámikmi a celkom slušná technická špecifikácia. Používateľ môže počítať s 55-palcovou obrazovkou, jemným 4K rozlíšením alebo technologicky pokročilým čipsetom Honghu 818.

Za toto všetko si spoločnosť Honor chce pýtať ani nie 700 dolárov, čiže niečo cez 600 eur. Predaj štartuje 15. augusta, píše web Gadgets360.

Honor Vision TV
Honor Vision TV

Krátko po Harmony OS

Predstavenie nových televízorov Honor Vision a Vision Pro prebehlo len krátko po tom, čo sa svet dočkal operačného systému z dielne Huawei. Ten nebude však poháňať iba jeden typ spotrebnej elektroniky.

Harmony OS je určený pre takmer každé jedno zariadenie okolo nás, a to vrátane smartfónov. Momentálne ho ale považujú za plán B, nie hlavnú stratégiu.

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2

Rastúce napätie

Ak bude napätie medzi Spojenými štátmi americkými a Čínou rásť i naďalej, existuje tu nemalá šanca, že sa z plánu B stane plán A. Zatiaľ teda ešte stále zostáva v úzadí.

Ako prezradil šéf Huawei, softvérová novinka je už pripravená do ostrej akcie. Preto nebudú s prechodom v prípade núdze príliš dlho otáľať. Pokiaľ im v neďalekej budúcnosti neumožnia obnoviť obchodnú spoluprácu s americkými technologickými gigantmi, iná možnosť ani nezostane.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať