Huawei

Huawei: Straty kvôli zákazu USA nebudú až tak veľké, ako sme očakávali

Spor medzi USA a Čínou prinútil Huawei, aby predstavil vlastný operačný systém HarmonyOS. Rovnako však musí počítať i so stratami z predajov.

Huawei je jednou z obetí obchodnej vojny. Spor medzi USA a Čínou ho prinútil, aby predstavil vlastný operačný systém HarmonyOS. Rovnako však musí počítať i so stratami z predajov. Keďže má na využívanie Androidu iba dočasnú licenciu, veľa potenciálnych zákazníkov tento fakt odrádza.

Pokles zárobkov z predajov nebude ale podľa všetkého nakoniec až tak katastrofický. Výrobca spotrebnej elektroniky prehodnotil svoje predpoklady a zistil, že príde približne o 10 miliárd dolárov. To je o jednu tretinu menej, než očakával, informuje GSMArena.

S informáciou prišiel podpredseda spoločnosti Huawei, ktorý nám ju prezradil počas nedávneho mediálneho podujatia. Stalo sa tak krátko po tom, čo svet spoznal nový AI čipset Ascend 910. Išlo o odpoveď na jednu zo zvedavých otázok prítomných novinárov.

Ďalšia 90-dňová licencia

Spoločnosti Huawei len nedávno vypršala 3-mesačná licencia, bez ktorej nemôže obchodovať s americkými technologickými spoločnosťami vrátane Google. Prezident Donald Trump ju však nakoniec predĺžil o ďalších 90 dní. A dôvod? Vraj aby mali dostatok času na nájdenie náhrady za jeho telekomunikačné aj spotrebiteľské produkty.

TIP REDAKCIE
Starý za nový v podaní Apple: Android smartfóny odkupuje za smiešne nízke ceny

Problém tu tkvie v tom, že čínsky gigant nemôže bez licencie používať plnohodnotný operačný systém Android. Preto nedávno predstavil alternatívu zo svojej vlastnej dielne. Ak sa teda v najbližších týždňoch nič nezmení, nahradí ho univerzálnym HarmonyOS.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať