fitbit versa lite

Fitbit so zlou správou: Výnosy z predaja inteligentných hodiniek medziročne klesli o 27 %

Až 68 percent príjmu v druhom štvrťroku tvorili produkty predstavené minulý rok, pričom len jedným z nich boli inteligentné hodinky – Versa Lite.

Spoločnosť Fitbit zaznamenala ďalšiu stratu. Výnosy z predaja smartwatch medziročne poklesli až o 27 percent, predovšetkým kvôli slabým predajom hodiniek Versa Lite. O novinke informuje server Engadget.

Ide o pomerne zlú správu, ktorú mierne odľahčuje skutočnosť, že minulý rok spoločnosť stratila viac, keďže namiesto 118 miliónov dolárov zarobila len 68,5 milióna. Čo sa týka smartwatch Versa Lite, práve do tohto modelu vkladal výrobca svoje nádeje, teda veril, že aspoň trochu pomôže predajným číslam rásť. Opak bol však pravdou.

Vyhliadky nie sú ružové

68 percent príjmu v druhom štvrťroku tvorili produkty predstavené minulý rok, pričom len jedným z nich boli inteligentné hodinky – Versa Lite. A to je zrejme hlavný dôvod, prečo výnosy príliš nerastú. Fitbit musel predať o 31 percent (3,5 milióna) viac zariadení len preto, aby navýšil zisk o 14,3 milióna dolárov. Vyhliadky spoločnosti teda nie sú ružové, čo si uvedomuje aj ona sama. Jej odhady totiž hovoria o až 50 miliónovom poklese príjmu v tomto roku.

TIP REDAKCIE
Toto doma nemôže chýbať žiadnemu kutilovi: Gravírovačka za neprekonateľnú cenu a dopravou zadarmo!

Všetko zlé je ale na niečo dobré. Výrobca nositeľných gadgetov si uvedomil aj to, že musí drasticky pozmeniť svoju stratégiu a nesnažiť sa silou-mocou ťažiť z predaja lacného hardvéru.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať