android10

Android 10 je pripravený: Stabilná verzia bude zverejnená o pár dní!

Najnovšia verzia operačného systému Android 10, ktorá po prvý krát prichádza so zjednodušeným označením bez dodatočného pomenovania po sladkom pokrme, je momentálne dostupná vo svojej 6. beta verzii.

Najnovšia verzia operačného systému Android 10, ktorá po prvýkrát prichádza so zjednodušeným označením bez dodatočného pomenovania po sladkom pokrme, je momentálne dostupná vo svojej 6. beta verzii.

Android 10 beta si môžu vyskúšať vlastníci pár málo vybraných modelov smartfónov, prioritne užívatelia zariadení Pixel od Google. Stabilná zostava operačného systému Android 10 už ale klope na dvere.

Podľa informácií z technickej podpory spoločnosti Google ju tvorcovia uvoľnia 3. septembra. Medzi prvými o tom informovala PhoneArena, ktorá získala snímky obrazovky z komunikácie s pracovníkom technickej podpory.

android 10
Foto: PhoneArena

Google tak Android 10 uvoľní ešte skôr, ako predstaví nové generácie smartfónov Google Pixel 4. Tie by si mali odbiť premiéru v priebehu októbra. Aj keď je informácia o uvoľnení stabilnej verzie OS Android 10 vítaná, množstvo užívateľov si na ňu bude musieť ešte počkať.

Začiatkom septembra bude formou OTA aktualizácie doručovaná vlastníkom zariadení Pixel 3a/3a XL, Pixel 3/3 XL, Pixel 2/2 XL a dokonca aj prvých generácii smartfónov Google Pixel, ktoré boli predstavené ešte v roku 2016, píše PhoneArena.

TIP REDAKCIE
SÚŤAŽ s TECHBYTE: Vyhraj nadupanú kolobežku Navee N65 s dojazdom 65 km v hodnote 649 €!

Majitelia smartfónov iných výrobcov si budú musieť počkať, kým ich vývojári novú verziu operačného systému Android 10 upravia pre potreby vlastných systémových nadstavieb. V prípade značky Samsung ide o One UI 2.0, Huawei chystá EMUI 10, Xiaomi MIUI 11 tak a podobne.

Prvé dostanú aktualizácie najnovšie vlajkové lode a ich predchádzajúce generácie. Trvať to môže pár týždňov až mesiacov od uvedenia OS Android 10. Relatívne skoré doručenie aktualizácie môžu očakávať aj užívatelia zariadení z kategórie Android One.

V tejto triede sa nachádzajú smartfóny z cenovo dostupnejšej triedy, napr. Motorola One, rodina Xiaomi Mi A alebo portfólio značky Nokia.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať