Gigafactory

Gigafactory 4 klope na dvere. Európska fabrika Tesly by mala vyrásť v Nemecku

Americká Tesla hľadá vhodnú európsku krajinu, kde by postavila svoju ďalšiu fabriku Gigafactory 4. Najväčšie šance má Nemecko.

Americká Tesla hľadá vhodnú európsku krajinu, kde by postavila svoju ďalšiu fabriku Gigafactory 4. Najväčšie šance má Nemecko. Keďže ide o automobilovú veľmoc so strategickou polohou, existuje tu nemalá pravdepodobnosť, že si ho Elon Musk nakoniec skutočne vyberie.

Potvrdzujú to i nedávno publikované informácie priamo od renomovaného nemeckého online plátku The Rheinische Post, podľa ktorého už stihla prebehnúť prvá inšpekcia potenciálnej lokality. K tej malo dôjsť v štáte NRW (Severné Porýnie-Vestfálsko), no nič bližšie momentálne nevieme.

Na oficiálne oznámenie je teda ešte príliš skoro. Preto sme sa zo strany automobilky Tesla nedočkali žiadnej tlačovej správy a ani nového príspevku na sociálnych sieťach.

Avizoval to aj Elon Musk

To, že je Nemecko favoritom Elona Muska, vieme už od minulého roka. Vizionár ešte v júni zverejnil tweet, kde spomínal francúzsko-nemeckú hranicu vrátane Beneluxu.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

V Holandsku jedna fabrika na elektromobily Tesla už síce stojí, nejde však o plnohodnotnú produkčnú infraštruktúru, akou bude Gigafactory 4. Prebiehajú v nej iba finálne kroky montáže kusov, ktoré priplávajú zo Spojených štátov amerických.

Ak by teda európska fabrika predsa len vyrástla, výroba európskych elektromobilov sa v takom prípade presunie na starý kontinent.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať