Gigafactory 4 klope na dvere. Európska fabrika Tesly by mala vyrásť v Nemecku

Že by predsa len?

0
Gigafactory
Americká Gigafactory v Nevade

Americká Tesla hľadá vhodnú európsku krajinu, kde by postavila svoju ďalšiu fabriku Gigafactory 4. Najväčšie šance má Nemecko. Keďže ide o automobilovú veľmoc so strategickou polohou, existuje tu nemalá pravdepodobnosť, že si ho Elon Musk nakoniec skutočne vyberie.

Potvrdzujú to i nedávno publikované informácie priamo od renomovaného nemeckého online plátku The Rheinische Post, podľa ktorého už stihla prebehnúť prvá inšpekcia potenciálnej lokality. K tej malo dôjsť v štáte NRW (Severné Porýnie-Vestfálsko), no nič bližšie momentálne nevieme.

Na oficiálne oznámenie je teda ešte príliš skoro. Preto sme sa zo strany automobilky Tesla nedočkali žiadnej tlačovej správy a ani nového príspevku na sociálnych sieťach.

Avizoval to aj Elon Musk

To, že je Nemecko favoritom Elona Muska, vieme už od minulého roka. Vizionár ešte v júni zverejnil tweet, kde spomínal francúzsko-nemeckú hranicu vrátane Beneluxu.

V Holandsku jedna fabrika na elektromobily Tesla už síce stojí, nejde však o plnohodnotnú produkčnú infraštruktúru, akou bude Gigafactory 4. Prebiehajú v nej iba finálne kroky montáže kusov, ktoré priplávajú zo Spojených štátov amerických.

Ak by teda európska fabrika predsa len vyrástla, výroba európskych elektromobilov sa v takom prípade presunie na starý kontinent.