Irán klepol po prstoch farme na Bitcoin. Spotreba energie krajiny klesla o 7 %

Iránske autority ukončili prevádzku obrovskej farmy na Bitcoin. Dokopy skonfiškovali takmer 1 000 počítačov, ktoré boli ukryté v priestoroch starej fabriky.

Iránske autority ukončili prevádzku obrovskej farmy na Bitcoin. Dokopy skonfiškovali takmer 1 000 počítačov, ktoré boli ukryté v priestoroch starej fabriky. Ťaženie kryptomien je v krajine nelegálne, pretože výdobytok digitálnej éry kvôli obavám z podvodov zakázali používať.

Nájdenie techniky prišlo krátko po tom, čo krajina zaznamenala výrazný nárast spotreby elektrickej energie. Ako informuje The Verge, Irán v júni potreboval až o 7 percent viac ako za bežných okolností. Preto začali autority pátrať po probléme.

Vyšetrovanie ich nakoniec doviedlo až do opustených fabrík v oblasti okolo mesta Jazd, kde bola v prevádzke takmer tisícka počítačov. Ťažili kryptomenu Bitcoin, tak im nezostávalo nič iné, ako všetky do jedného zobrať so sebou.

Lacná elektrina

Keďže Irán štedro dotuje poskytovanie elektrickej energie, ceny sú pre miestnych spotrebiteľov nadštandardne nízke. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si niekto na jeho území vybudoval tak veľkú farmu na Bitcoin. Vďaka tomu mohol mať na ťaženie podstatne nižšie náklady, takže by v konečnom dôsledku i viac zarobil.

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!

Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať