redmi

Xiaomi Redmi plánuje uviesť na trh smartfón s novým čipsetom Helio G90T

Spoločnosť MediaTek len pred niekoľkými dňami predstavila nové čipsety s označením Helio G90 a G90T, ktoré by sme mohli posadiť do strednej, poprípade vyššej strednej triedy.

Spoločnosť MediaTek len nedávno predstavila nové čipsety s označením Helio G90 a G90T, ktoré by sme mohli posadiť do strednej, poprípade vyššej strednej triedy. 

Z danej dvojice je zaujímavejší typ Helio G90T, ktorý by mal poskytnúť dostatočný výkon aj pre hranie náročnejších hier. Procesor je postavený na 12 nm technológii, má jadrá Cortex A76 a grafický čip Mali-G79.

Oficiálneho predstavenia nových procesorov sa zúčastnil aj šéf pre značku Redmi, ktorý na čínskej sociálnej sieti vzápätí potvrdil, že uvedú na trh nový smartfón vybavený práve zostavou Helio G90T.

redmi

Zatiaľ nepoznáme žiadne ďalšie podrobnosti, no nový model smartfónu by mal byť dostupný aj na medzinárodnom trhu. Predstavený môže byť budúci mesiac v auguste. Ako býva pri značke Redmi zvykom, novinka by nemala byť extra drahá. Práve naopak.

Smartfón od Redmi určite nedokáže konkurovať výkonným hráčskym mašinám ako Black Shark 2 Pro alebo ROG Phone 2. Viac výkonu pre hry v cenovo dostupnejšej strednej triede ale istotne poteší nejedného potencionálneho záujemcu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať