VIDEO: Odborníci v tom majú jasno. Tesla Model 3 ponúka prvotriednu bezpečnosť

Nič, čo by sa nedalo očakávať.

0

Elektromobily z dielne automobilky Tesla nevynikajú iba akceleráciou či OTA aktualizáciami, ale aj bezpečnosťou. Platí to o sedane Model S, SUVčku Model X a po novom aj o najlacnejšom kúsku z ponuky Model 3.

Organizácia Euro NCAP mu totiž po komplexnom crash teste udelila maximálny počet hviezdičiek, čiže päť z piatich. A to v každej jednej kategórii, píše Electrek.

Európskych odborníkov zaujal predovšetkým aktívny bezpečnostný systém elektromobilu. Ide o podstatnú súčasť zabudovaného autopilota, ktorá má v krízových situáciách za úlohu prevziať riadenie a zabrániť tak potenciálnej dopravnej nehode.

„Bezpečnostný asistent Model Tesla Model 3 dosiahol jedno z najvyšších skóre, aké sme do dnešného dňa udelili. Systém na predchádzanie kolízii možno zaradiť do prvej triedy, pretože jeho núdzové brzdenie a varovanie pred haváriou preukazujú vysokú výkonnostnú úroveň,“ prezradil na margo crash testu Modelu 3 jeden z odborníkov.

Prsty v tak skvelom hodnotení má ale aj netypické konštrukčné prevedenie vozidla s titánovou ochranou batérie. Keďže ho tentokrát nepoháňa tradičný spaľovací motor, ale podstatne menšia alternatíva na elektrickú energiu, pasažieri nie sú až v tak veľkom ohrození ako v prípade bežných áut. Ak počas havárie nastane deformácia karosérie, kabína so sedadlami zostane v drvivej väčšine prípadov vo svojom pôvodnom tvare.