Polícia dostala zásielku snov: 7 kusov Model X pripravených na boj proti kriminalite

Polícia vo Švajčiarsku sa teší novým autám.

0

Švajčiarska polícia posilnila svoje rady o niekoľko kusov prémiových elektromobilov Tesla Model X. Bazilejskí policajti tak po novom môžu jazdiť na výkonných elektromobiloch, ktoré nahradili naftových predchodcov.

Polícia mala elektromobily zakúpené už dlhšiu dobu, no až teraz sa dostala k ich nasadeniu do terénu. Niekoľko mesiacov totiž riešila obavy zo zabezpečenia dát, ktoré teraz pominuli, a tak je načase vypustiť nové hračky do ulíc.

Každý z Model X mal stáť políciu o 43 000 € viac než ich dieslové alternatívy, no to je podľa bazilejskej polície v poriadku. Model X si vybrali kvôli tomu, že im má z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze.

Model X predstavuje výrazne nižšie náklady

Elektromobily podľa vyjadrenia polície predstavujú „výrazne nižšie náklady na prevádzku a údržbu. Okrem toho majú vyššiu hodnotu pri odpredaji“.

Ako server Telebasel informoval, na využívanie elektromobilov sa vycvičili prví príslušníci policajného zboru, vďaka čomu do boja proti kriminalite nasadili prvé tri kusy Model X. Zvyšné kusy pôjdu do služby do konca tohto roka. Elektromobily z dielne Tesla sa na policajných oddeleniach po celom svete stávajú čoraz populárnejšie. Okrem Švajčiarska ich využívajú v Los Angeles či Denveri. Plán zaradiť ich do služby má Scotland Yard aj polícia v Luxembursku.