Spotify ukončuje podporu služby Spotify for Artists. Dôvodov je hneď niekoľko

Takto pred rokom sa Spotify, populárna hudobná platforma, pustila do práce na službe, ktorá mala nezávislým tvorcom umožniť nahrávanie vlastnej hudby.

Takto pred rokom sa Spotify, populárna hudobná platforma, pustila do práce na službe, ktorá mala nezávislým tvorcom umožniť nahrávanie vlastnej hudby. Doposiaľ bola len v štádiu testovania a po včerajšom dni je jasné, že jej plná verzia nikdy neuzrie svetlo sveta, informuje server TechCrunch.

Služba niesla názov Spotify for Artists a ako sme už spomenuli v úvodnom odseku, nezávislí tvorcovia by vďaka nej mohli nahrávať vlastnú hudbu, vytvárať metadáta či dokonca aj presne naplánovať dátum vydania určitej skladby.

Zbytočná starosť

Táto služba sa však nikdy nedostane do plnej verzie, keďže ju jej tvorca označil ako pomerne zbytočnú. Dôvodom sú stále lepšie a lepšie vzťahy s distribučnými partnermi, konkrétne s CD Baby, EmuBands, DistroKid a niekoľkými ďalšími.

Vydanie Spotify for Artists by pre Spotify zrejme bolo krokom vedľa, keďže samotná spoločnosť investovala do spomínaného partnera DistroKid, ktorý používateľom ponúka možnosť nahrávať hudbu aj na konkurenčné platformy.

Nízka popularita

Ďalším faktorom, ktorý prispel k vykonaniu tohto rozhodnutia zo strany švédskej služby, je skutočnosť, že Spotify for Artists využívalo len veľmi málo používateľov. Konkrétne hovoríme len o niekoľkých stovkách. Je teda rozumné, že sa platforma viac sústredila na vylepšenie vzťahov s distribútormi než na úmornú prácu na službe, ktorá by sa v konečnom dôsledku zrejme aj tak nedočkala veľkého úspechu.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Služba však nekončí hneď. Jej konečné odstavenie príde 30. júla, čo znamená, že tvorcovia majú na výber alternatívy ešte celý mesiac. Na spomínaných autorov Spotify odkazuje aj vo svojom oficiálnom oznámení týkajúcej sa tejto veci.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať