Ilustračný obrázok

Spojené kráľovstvo bude poháňať vlaky prostredníctvom solárnych panelov

Vlaky Spojeného kráľovstva začne v neďalekej budúcnosti poháňať zelená elektrická energia priamo zo solárnych panelov.

Vlaky v Spojenom kráľovstve začne v neďalekej budúcnosti poháňať zelená elektrická energia priamo zo solárnych panelov. Ak si pilotný projekt nakoniec potyká s úspechom, čaká ho rozšírenie po celom území krajiny.

Testovanie techniky bude zahŕňať 135 panelov, pričom prvé testy by mali prebehnúť už v auguste. Systém na generovanie šťavy vyrastie neďaleko vlakovej stanice pri Londýne, píše web Electrek.

“Sme veľmi nadšení, že spustíme prvý projekt na svete, ktorý umožní priamo poháňať vlakové spoje prostredníctvom solárnej energie. Pevne dúfame, že tento nápad otvorí dvere tomu, aby železničný priemysel nevytváral žiadne emisie,” uviedol na margo novinky riaditeľ spoločnosti Riding Sunbeam, ktorá tiež priloží ruku k dielu. A to tak, že poskytne nevyhnutný hardvér.

Ak pôjde všetko podľa plánov, do roku 2020 by mala v Spojenom kráľovstve začať fungovať obrovská solárna farma, ku ktorej postupom času pripoja všetky miestne vlaky. Ďalší osud projektu teraz závisí iba od toho, ako dopadne avizovaná pilotná prevádzka.

TIP REDAKCIE
Menej politiky na Facebooku: Sociálna sieť redukuje obsah v ďalších krajinách
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať