Qualcomm vyvíja nový čipset pre inteligentné hodinky, ktorý bude konečne výkonnejší

Qualcomm v minulom rok v septembri predstavil Snapdragon Wear 3100, platformu pre nositeľné zariadenia, ktorá však očakávania zrovna nesplnila.

Qualcomm v minulom rok v septembri predstavil Snapdragon Wear 3100, platformu pre nositeľné zariadenia, ktorá však očakávania zrovna nesplnila. Aj keď k istým vylepšeniami došlo, sada stále využíva zastaralé 32-bitové jadrá ARM Cortex-A7. Okrem toho je vyrobená 28 nm technológiou. 

Podľa nemeckého winfuture.de Qualcomm pracuje na novom čipsete pre nositeľnú elektroniku, ktorý by mal konečne vyhovieť náročnejším požiadavkám zákazníkov a spotrebiteľov.

Z pracovných označení WTP2700 a WTP429W vyplýva, že by mohol niesť pomenovanie Snapdragon Wear 2700, resp. Wear 429. Inžinierom ako základ zrejme poslúžil Snapdragon 429 určený pre smartfóny. Poháňa napr. Nokiu 3.2.

To znamená, že sa môžeme spoľahnúť na štyri jadrá Cortex-A5312 nm FiNFET proces výroby, 64-bitovú kompatibilituBluetooth 5.0, LTE a podporu pre štandard EMMC 5.1 v rámci úložného priestoru.

qualcomm
Foto: Jonas Daehnert

Ťažko zatiaľ povedať, v akých hodinkách nový čipset nájdeme a kedy bude vôbec oficiálne predstavený. Podstatne výkonnejší a schopnejší procesor pre hodinky ale Qualcomm potrebuje ako soľ.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Samsung vo svojich hodinkách Galaxy Watch využíva vlastný čipset Exynos 9110. Má dve jadrá Cortex-A53, grafiku Mali-T720 a vyrobený je 10 nm technológiou.

Apple Watch poslednej generácie poháňa 64-bitová sada Apple S4 s Bluetooth 5.0, ktorá je oproti svojmu predchodcovi 2x výkonnejšia. Čipsety Qualcomm poháňajú hodinky s operačným systémom WearOS od Google, ktorý zatiaľ v tejto triede zariadení veľa vody nenamútil.

Nový, modernejší čipset mu to môže pomôcť zmeniť.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať