PlayStation 5 sa už dá predobjednať vo Švédsku. Cena sa pohybuje okolo 940 €

V novembri budúceho roka má byť takmer o polovicu lacnejšia.

1
Koncept PS5
Starší koncept PS5 (RENDER Steel Drake via behance.net)

Mnohí fanúšikovia populárnych konzol z dielne Sony už dychtivo čakajú na príchod najnovšieho prírastku. Tento proces zrejme pomaly začína, o čom svedčí aj možnosť predobjednať si PlayStation 5 na území Švédska. Mnohých však zarazila jedna vec – cena.

Ako už informoval server AndroidPIT, Švédi si môžu konzolu predobjednať z online obchodu MediaMarkt za 9 999 švédskych korún, čo je po prepočte približne 940 eur. Pokiaľ si túto cenu PlayStation 5 bude udržiavať, Sony sa môže pripraviť na značne nižšie predaje, keďže nie každý je ochotný toľko zaplatiť.

Tak drahá nebude

Cena však s postupom času zrejme pôjde dole. Ako už poznamenal analytik Hideki Yasuda, PlayStation 5 by mala byť na trh uvedená v novembri roku 2020, pričom zadovážiť si ju budete môcť za približne 450 eur.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 6 5G na fotografiách. Oficiálneho predstavenia sa dočkáme už tento týždeň

Toto tvrdenie svojím spôsobom potvrdzuje aj spomenutý online predajca, ktorý označuje aktuálnu cenu novej konzoly ako dočasnú.

Áno, aj znížená cena je stále vyššia, než za akú sme si pred niekoľkými rokmi kupovali PlayStation 4. Avšak vzhľadom na to, čo všetko nová konzola ponúkne, sa ani nič iné čakať nedalo.

FOTO: MediaMarkt (via AndroidPIT)