Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite oficiálne: Toto je jednoduchšia verzia populárnej konzoly!

Nintendo vyrukovalo s dlho očakávanou novinkou. Ide o odľahčenú verziu konzoly Nintendo Switch s názvom Switch Lite.

Japonský priekopník z herného priemyslu vyrukoval s dlho očakávanou novinkou. Ide o odľahčenú verziu konzoly Nintendo Switch bez možnosti využiť dokovaciu stanicu. Model Switch Lite totiž reprezentuje čisto mobilnú verziu plnohodnotného kúsku zo začiatku roka 2017.

Novinka disponuje energeticky efektívnejším hardvérom, čo pre používateľa znamená dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Výrobca nám ale nič bližšie neprezradil, takže nevieme presne povedať, o koľkých minútach alebo hodinách navyše tu hovoríme.

Veci by sa mali zmeniť až s príchodom prvých odborných recenzií. Nová prenosná konzola Nintendo Switch Lite príde na pulty obchodov 20. septembra, a to spolu s cenovkou, ktorá sa má pohybovať okolo 200 dolárov. V prípade Európy teda hovoríme zhruba o 250 eurách.

Bez doku a menší displej

Ako už bolo spomínané, novinka nedokáže spolupracovať s dokovacou stanicou, ktorá je pripojená k televízoru alebo monitoru. Dá sa preto používať iba v rukách.

Zobrazovanie tentokrát zabezpečuje 5,5-palcový displej. Klasická verzia Nintendo Switch disponuje trošku väčšou uhlopriečkou, pretože má až 6,2 palca. Vyzerajú však i napriek tomu takmer identicky. Novinke akurát chýbajú odnímateľné ovládacie prvky. Je vyrobená z jedného kusu plastu.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?
Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite a jeho tri farby

Čo sa týka ďalších rozdielov, Switch Lite je o niečo ľahší. Ak ale padne reč na rozmery konštrukcie, tak žiadna veľká zmena. Používatelia môžu preto využiť už dnes dostupné príslušenstvo.

Zmenou neprešlo rozlíšenie displeja a ani hardvér, ktorý má na starosti výkon. Aj z tohto uhla pohľadu je všetko pri starom.

Total
31
Zdieľaní
Total
31
Zdieľať