Nový Xbox odhaľuje výbavu: 8K rozlíšenie, 120 Hz, SSD a aj ray tracing!

Ďalšie delo na obzore.

0
Herný ovládač
Ilustračný obrázok

Behom uplynulých týždňov vyplávalo na povrch hneď niekoľko zaujímavých detailov o PlayStation 5. O jej konkurentovi od Microsoftu bolo však stále ticho. Veci sa zmenili až po začatí podujatia E3, kde nám nadchádzajúca generácia hernej konzoly Xbox odhalila časť svojej špecifikácie.

Čo teda vieme? Výrobca nám prezradil, že sa môžeme tešiť na nadštandardné 8K rozlíšenie, rýchle SSD úložisko, rýchlu operačnú GDDR6 pamäť RAM, hardvérovú podporu pre technológiu sledovania lúčov ray tracing a tiež na výkonný procesor aj výkonnú grafickú kartu. Tieto súčiastky majú stáť na architektúrach Zen 2 od AMD a Radeon RDNA.

„Vytvorili sme novú generáciu SSD, ktorý využijeme ako virtuálnu RAMku,“ prezrádza čerstvá video upútavka. Táto kombinácia by mala zabezpečiť podstatne rýchlejšie načítavanie hier, než je tomu v týchto dňoch. Na konkrétne čísla si ale musíme ešte nejaký čas počkať.

Čo sa týka obnovovacej frekvencie, Microsoft spomenul maximum až 120 Hz. Bude však variabilná, čo znamená, že ju používateľ dokáže manuálne prispôsobovať podľa aktuálnych okolností, píše TechSpot.

Nový Xbox vraj dorazí na pulty koncom roka 2020, a to spolu s novou hrou Halo Infinite. Chýbajúce informácie by sme teda mohli spoznať počas budúcoročného herného podujatia E3, kde zrejme prebehne oficiálne predstavenie.