Lotus

Lotus predstavil šialené elektrické žihadlo. Má 2 000 koní a stojí takmer 1 900 000 €

Renomovaný výrobca špičkových športových automobilov predstavil svoje nové žihadlo na elektrinu. Lotus Evija má doslova šialený výkon.

Renomovaný výrobca špičkových športových automobilov predstavil svoje nové žihadlo na elektrinu. Evija má šialený výkon, až štyri elektromotory a cenu, ktorá mnohým z vás spôsobí žalúdočné vredy. Lotus si za tento štvorkolesový kúsok totiž pýta až okolo 1 870 000 eur.

Zákazník za túto neľudsky vysokú sumu dostane 2 000 koní, 70 kWh akumulátor so 400 km dojazdom a aj slušnú akceleráciu. Z 0 na 100 km/h zrýchli za necelé tri sekundy. V porovnaní s Tesla Roadster 2 je to však celkom slabé, pretože dielo Elona Muska naberie tú istú rýchlosť približne o jednu sekundu skôr. Maximum v tomto prípade dosahuje chvályhodných 320 km/h.

Keďže tu je reč o čistokrvnom športiaku, produkčný Lotus Evija pozostáva zo super-ľahkých materiálov. Konštrukcia vznikla prostredníctvom uhlíkových vlákien, vďaka čomu váži iba 1 680 kilogramov, píše Electrek.

Výroba odštartuje v roku 2020. Spoločnosť Lotus ale plánuje priniesť na svet iba 130 kúskov, preto tak vysoká cenovka. Pôjde predsa o luxusný, moderný a aj obmedzene dostupný produkt pre tých najnáročnejších.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať