Lidl

Lidl prinesie vlastnú platobnú službu, bude sa volať Lidl Pay

Populárny obchodný reťazec Lidl údajne pripravuje svoju vlastnú platobnú službu. Chce s ňou konkurovať gigantom Google a Apple.

Populárny obchodný reťazec Lidl údajne pripravuje svoju vlastnú platobnú službu. Chce s ňou konkurovať ako gigantom Google a Apple, tak aj výrobcom platobných kariet Visa a Mastercard. Novinka by mala niesť názov Lidl Pay a už čoskoro sa začne testovať na území Nemecka.

S touto podpultovou informáciou vyrukoval nemecký plátok Frankfurter Allgemeine Zeitung, takže jej možno dôverovať trošku viac ako za bežných okolností. Na novinku upozornil web zive.cz.

Nový platobný systém Lidl Pay umožní zákazníkom obchodného reťazca nakupovať bez toho, aby museli mať pri sebe hotovosť, platobnú kartu alebo technológiu NFC. Stačí im iba smartfón s fotoaparátom a nainštalovanou špeciálnou aplikáciou, cez ktorú prebehne skenovanie takzvaných QR kódov. Tie sa po zrátaní jednotlivých cenoviek tovaru v košíku zobrazia na displeji pokladne.

Testovanie služby na území Nemecka má zahŕňať platenie prostredníctvom inkasa. Zákazník preto nemusí zadávať čísla z karty. Jednoducho iba oskenuje QR kód a o všetko ostatné sa postará jeho banka, kde si založil účet.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Kedy sa platobnej služby dočkáme na Slovensku, zatiaľ ani len netušíme. Testovanie momentálne prebieha v Španielsku a už čoskoro by malo prísť na rad i Nemecko.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať