android 10 Q

Google dočasne pozastavil OTA aktualizácie Android Q Beta 5

Google sa rozhodol dočasne pozastaviť vydávanie Android Q Beta 5 prostredníctvom OTA (over-the-air) aktualizácií na telefóny Pixel.

Google sa rozhodol dočasne pozastaviť vydávanie Android Q Beta 5 prostredníctvom OTA (over-the-air) aktualizácií na telefóny Pixel. Príčinou je neočakávaná chyba, s ktorou sa stretlo hneď niekoľko používateľov, informuje server 9to5Google.

Nepríjemnú novinku Google oznámil prostredníctvom Redditu. O príčine problému sa z jeho príspevku však nedozvedáme nič: “O probléme spojenom s Android Q Beta 5 vieme. Preto sme dočasne pozastavili OTA aktualizácie určené pre všetky telefóny Pixel, pričom stále skúmame jeho príčinu. Za nepríjemnosti sa hlboko ospravedlňujeme. Do vydávania Beta 5 sa pustíme ihneď po odstránení chyby.”

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Opakuje sa minulý mesiac?

Vyzerá to, že ide o podobnú chybu, ktorá sa objavila aj pri vydávaní aktualizácií na Android Q Beta 4 z minulého mesiaca. Aj v vtedy museli byť OTA aktualizácie na čas pozastavené. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo sa Google tentokrát k problému nijak bližšie nevyjadril.

Do Beta 5 sa však stále dá dostať. OTA aktualizáciu si totiž môžete stiahnuť a nainštalovať aj manuálne, a to z vášho počítača prostredníctvom ADB (Android Debug Bridge).

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať