Ilustračný obrázok

Francúzska aerolinka nahradí letenky za skenovanie tváre. Zatiaľ len v rámci testu

Biometrické technológie prenikajú do každej jednej oblasti našich životov. Aerolinka ich chce používať ako náhradu za letenky.

Biometrické technológie prenikajú do každej jednej oblasti našich životov. Čoskoro sa už nebudú netýkajú iba smartfónov, notebookov alebo áut, ale aj napríklad takých letísk. Aerolinka France Air ich má v pláne používať ako náhradu za dnešné letenky, preto už čoskoro spustí ostré testovanie.

Test rozpoznávania tváre bude spočiatku zahŕňať terminály francúzskej spoločnosti na dvoch veľkých amerických letiskách. Jedno sa nachádza v New Yorku a druhé zase v hlavnom meste Texasu. Ak však preukáže uspokojivé výsledky, nie je pochýb o tom, že ho rozšíria i o ďalšie kľúčové lokality.

Na novinku upozornil TechSpot.

Aerolinka France Air chce biometrickou technológiou do konca tohto roka pokryť až 93 percent zo všetkých letísk na území Spojených štátov amerických. Konečný cieľ, čiže 100 percent by vraj mohla dosiahnuť niekedy v priebehu roka 2020.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Vyšší komfort aj bezpečnosť

Skenovanie tváre môže síce niekomu naháňať strach, no letecká spoločnosť ubezpečuje, že chce týmto krokom pre svojich zákazníkov iba to najlepšie. Od inovácie sa vraj dá očakávať ako vyšší komfort, tak aj vyššia bezpečnosť.

Nakoľko už nebude potrebné vlastniť fyzickú alebo digitálnu podobu tradičnej letenky, pasažier bude mať s cestovnými dokumentmi trošku menej práce, než je tomu v týchto dňoch. Rovnako sa nestane, že stratí letenku. Všetko, čo potrebuje na to, aby sa dostal na palubu lietadla, má totiž neustále pri sebe.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať