Auto z budúcnosti: Takto by mal vyzerať elektrický pickup od Tesly

Elon Musk neprestáva prekvapovať.

0
Možná podoba avizovaného pickupu
Možná podoba avizovaného pickupu (ZDROJ Justin Duel James)

Americká automobilka Tesla nám už onedlho ukáže svoj ďalší počin. Tentokrát nepôjde o klasické auto, superšport a ani elektrický kamión, ale o takzvaný pickup. Už dnes však vieme, ako bude vyzerať dôležitá časť jeho karosérie.

A práve vďaka nej vznikol parádne vyzerajúci render, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť veľmi pravdepodobnú podobu celého elektromobilu. Za tvorbou stojí dizajnér Justin Duel James.

Elon Musk už viackrát spomínal, že ich ďalšia štvorkolesová novinka ponúkne až príliš futuristický dizajn. Toto tvrdenie navyše potvrdila aj neočakávaná upútavka z marca, ktorá obsahovala prednú časť zatiaľ neznámeho automobilu s hranatými krivkami a nezvyčajne prevedenými svetlometmi. Zverejnil ju sám šéf automobilky.

K oficiálnemu predstaveniu pickupu so značkou Tesla by malo dôjsť niekedy v priebehu konca roka. Existuje tu preto nemalá pravdepodobnosť, že sa dovtedy dočkáme hneď niekoľkých ďalších zaujímavých odhalení. Napríklad o takej technickej špecifikácii nevieme takmer vôbec nič.