Samsung Galaxy Fold

Šéf Samsungu o Galaxy Fold: Bolo to trápne, smartfón ešte nie je pripravený

Na trhu by sa onedlho mali objaviť dva nové skladacie smartfóny. Spustenie predaja Samsung Galaxy Fold je však ešte stále v nedohľadne.

Na spotrebiteľskom trhu by sa onedlho mali objaviť dva nové skladacie smartfóny. Jeden z nich už čoskoro prinesie Huawei, zatiaľ čo ten druhý jeho konkurent, spoločnosť Samsung. Spustenie predaja Galaxy Fold je však ešte stále v nedohľadne.

Výrobca si chce byť jednoducho istý, že sa po príchode na pulty obchodov neobjavia žiadne veľké problémy, ktoré by vedeli ovplyvniť úspech futuristickej novinky. Preto momentálne testuje viac ako 2 000 prototypov, prezradil šéf juhokórejského giganta v nedávnom rozhovore pre web The Independent.

Hneď niekoľko technologických novinárov si už po pár dňoch používania skladacieho Galaxy Fold všimlo viacero závažných nedostatkov. V niektorých prípadoch išlo o poškodený displej, v iných pre zmenu o poškodenú konštrukciu. Preto dlho netrvalo a výrobca oznámil posunutie uvedenia smartfónu na trh, aby mal dostatok času na nápravu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Na HarmonyOS od Huawei sa dajú spustiť Google služby s plnou podporou Google Play

“Bolo to trápne. Dal som mu zelenú skôr, než bol pripravený,” prezradil na margo komplikácií Galaxy Fold šéf giganta DJ Koh. “Dajte nám trošku viac času.”

Kedy si novinku budeme môcť zaobstarať, zatiaľ netušíme, no dá sa očakávať, že príde tesne po príchode konkurenčného Mate X od Huawei. Ten by mal byť k dispozícii niekedy v priebehu septembra.

Total
14
Zdieľaní