youtube

Bývalý inžinier spoločnosti Tesla čelí obvineniam z krádeže zdrojového kódu autopilota

Bývalý inžinier spoločnosti Tesla, Guangzhi Cao, čelí obvineniu z krádeže zdrojového kódu autopilota. Priznal, že si ešte pred opustením bývalého pracovného miesta vytvoril zálohu uvedenej technológie.

Bývalý inžinier spoločnosti Tesla, Guangzhi Cao, čelí obvineniu z krádeže zdrojového kódu autopilota. Priznal, že si ešte pred opustením bývalého pracovného miesta vytvoril zálohu uvedenej technológie. Na novinku upozornil web The Verge.

Ešte počas svojho pôsobenia v Tesla, presnejšie na konci minulého roka, si Cao na svoje súkromné cloudové úložisko skopíroval približne 300 tisíc súborov, ktorých obsah sa priamo týkal už spomenutej autonómnej technológie.

Krádež tajných informácií

Tesla sa na začiatku tohto roka rozhodla svojho bývalého zamestnanca zažalovať z dôvodu krádeže tajných informácií, ktoré mal doručiť čínskemu startupu Xiaopeng Motors, inak známemu ako Xmotors či Xpeng.

Ten však tieto obvinenia poprel a dodal, že sa snažil odstrániť všetky súbory súvisiace s predmetnou technológiou ešte pred opustením svojho bývalého pracovného miesta. To sa mu však, chtiac či nechtiac, nepodarilo, keďže odstránil len necelú polovicu.

Aktuálne pracuje ako výkonný vedúci v menovanej spoločnosti Xpeng. Podľa jeho profilu na sociálnej sieti LinkedIn má na starosti vývoj autonómnych technológií.

Slovo startupu

Čínsky startup sa k situácii vyjadril len letmo. Od vyšetrovaného prípadu sa snaží držať čo najďalej, pričom tvrdí, že o menovaných nelegálnych aktivitách nemá žiadne informácie a že v plnom rozsahu rešpektuje právo na duševné vlastníctvo.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

Do celého procesu sa má podľa slov žalobcu zapojiť aj Apple, ktorého úlohou bude preskúmanie emailovej adresy obžalovaného i vykonanie kompletnej analýzy jeho zariadení.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať