Bill Gates už nie je ani druhým najbohatším človekom na Zemi. Prekonal ho francúzsky podnikateľ

Bill Gates sa v rebríčku najbohatších ľudí na Zemi oficiálne posúva na tretie miesto. Pôvodnú priečku mu uchmatol francúzsky podnikateľ Bernard Arnault, upozornil server LADbible.

Bill Gates sa v rebríčku najbohatších ľudí na Zemi oficiálne posúva na tretie miesto. Pôvodnú priečku mu uchmatol francúzsky podnikateľ Bernard Arnault, informuje server LADbible.

Novinka síce nevyznie príjemne, avšak Bill sa ňou nijak netrápi. Stále sa nachádza v prvej trojici najbohatších ľudí, čiže peňazí má viac než dosť. Jeho aktuálna hodnota sa totiž pohybuje okolo 107 miliárd dolárov.

Bernard na druhom mieste

Bernard Arnault má však na svojom účte predsa len o “pár drobných” viac. Aktuálne je jeho hodnota na úrovni 107,6 miliardy dolárov, pričom celých 39 miliárd si dokázal zarobiť len počas minulého roka. Na druhú priečku prebojoval aj napriek tomu, že až 35 miliárd dolárov investoval do organizácie Bill & Melinda Gates Foundation.

LADbible

Existuje však teória, že pokiaľ by Bill nebol taký štedrý, teda by neinvestoval enormné čiastky do dobročinných akcií, zrejme by ešte stále bol kráľom rebríčka. Mnohí ale toto tvrdenie považujú za nepravdivé, keďže na “dobrú vec” v dnešnej dobe míňa vysoké sumy takmer každý miliardár, a to vrátane Arnaulta, ktorý investoval gigantickú sumu práve do Gatesovej organizácie.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami

Aktuálne však Bernard aj Bill značne zaostávajú za vôbec najbohatším mužom planéty Jeffom Bezosom, šéfom Amazonu, ktorého hodnota dosahuje priam závratných výšok, presnejšie 125 miliárd dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať