satelity

Amazon ide po stopách SpaceX: Orbitu Zeme obohatí o 3 236 satelitov

Amazon sa rozhodol ísť v šľapajách, ktoré pred ním vychodil gigant SpaceX so svojimi internetovými satelitmi Starlink.

Amazon sa rozhodol ísť v šľapajách, ktoré pred ním vychodil gigant SpaceX so svojimi internetovými satelitmi Starlink. Agentúra FCC (Federal Communications Commission) požiadala o povolenie vypustiť na orbitu Zeme presne 3 236 satelitov, informuje server Bloomberg.

Projekt Kuiper

Účel satelitov je identický s účelom spomenutých satelitov Starlink. Ich prítomnosť na orbite má poskytnúť internetové pripojenie desiatkam miliónov obyvateľom po celej Zemi. “Naším cieľom je všadedostupné širokopásmové pripojenie,” prehlásil Jeff Bezos na tohtoročnej konferencii re:MARS, kde svoje plány označil ako projekt Kuiper.

V konkurenčnom boji proti SpaceX má Amazon jednu obrovskú výhodu. Má totiž k dispozícii nielen kritiku odborníkov, ale aj verejnosti. Je však len na spoločnosti samotnej, či si z nich niečo vezme a či bude jeho projekt úspešnejší a akceptovanejší.

Neporiadok nezanechajú

Satelity, ktoré sa majú pohybovať vo výške od 590 do 630 kilometrov, majú po vyradení zhorieť ešte v atmosfére, čo znamená, že nemusíme riešiť otázku ďalšieho vesmírneho odpadu, ktorého je okolo Zeme viac než dosť.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Zaujímavosťou je aj to, že na projekte Kuiper pracuje bývalý viceprezident SpaceX Rajeev Badyal spolu s niekoľkými členmi svojho tímu. Zo svojej pôvodnej práce však neodišiel dobrovoľne, keďže ho Elon Musk ešte minulý rok nechal prepustiť.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať